Zpráva Tottenham vs Brentford

Střelci : Solanke 8′, Johnson 28′, Maddison 66′; Mbeumo 1′

Tottenham Hotspur pokračoval ve své silné formě působivým vítězstvím 3:1 nad Brentfordem v napínavém střetnutí na stadionu Tottenham Hotspur. Přestože se Brentford brzy ujal vedení, Spurs se shromáždili díky gólům Dominica Solankeho, Brennana Johnsona a Jamese Maddisona a zajistili si všechny tři body.

První polovina

Hra začala ve zběsilém tempu, když Brentford zasáhl první krev. V 1. minutě zakončil Bryan Mbeumo hosty klinicky levou nohou do levého horního rohu poté, co obdržel přesný centr od Keane Lewis-Potter. Spurs, omráčené ranou ranou, se rychle přeskupily.

Tottenham vyrovnal v 8. minutě Dominicem Solankem, který zakončil plynulý týmový pohyb pravačkou do středu branky. Gól, kterému asistoval Son Heung-Min, posunul dynamiku zpět ve prospěch Spurs.

Ve 28. minutě dokonal obrat Tottenhamu. Brennanová Johnsonová zasunula nízkou střelu do levého dolního rohu po dalším rychlém protiútoku vedeného Son Heung-Minem, který si připsal druhou asistenci v zápase. Spurs šli do poločasu ve vedení 2-1, když ustáli počáteční tlak Brentfordu.

Druhá polovina

Ve druhém poločase se Tottenham snažil zvýšit svůj náskok a přicházelo k němu několik šancí. Brentford také vypadal na pultu nebezpečně, ale obrana Tottenhamu, kterou řídil Guglielmo Vicario, držela pevně. Hosté málem vyrovnali v 68. minutě, ale hlavičku Kevina Schadeho zkušeně zachránil Vicario a udržel Tottenham ve vedení.

Spurs zpečetili výhru v 85. minutě, kdy skvělý zákrok zakončil James Maddison, kterému opět asistoval Son Heung-Min. Maddisonova rána levačkou ze středu vápna letěla do vysokého středu branky, čímž upravila na 3:1 a hru dostala mimo dosah Brentfordu. Maddisonova oslava mu vynesla žlutou kartu za přílišné jásání, ale završila skvělý výkon záložníka.

Číst:  Zpráva Brentford vs Crystal Palace

Klíčové momenty

1. minuta : Bryan Mbeumo uděluje Brentfordu šokem vedení dobře umístěnou střelou levou nohou do levého horního rohu, za asistence Keane Lewis-Potter.

8. minuta : Dominic Solanke vyrovnává za Tottenham úderem pravačkou do středu branky, za asistence Son Heung-Min.

28. minuta : Brennanová Johnsonová posílá Spurs dopředu nízkou střelou do levého dolního rohu, opět asistuje Son Heung-Min.

85. minuta: James Maddison pečetil vítězství silnou střelou levou nohou do vysokého středu branky po rychlém brejku, kterému asistoval Son Heung-Min.

Závěr

Tottenham Hotspur znovu předvedl své útočné umění, když Son Heung-Min poskytl tři klíčové asistence. Brentford začal jasně, ale nakonec se nemohl rovnat palebné síle Spurs. Díky této výhře zůstává Tottenham pevně v boji o čelo tabulky, zatímco Brentford se bude muset v příštím zápase odrazit, aby znovu získal dynamiku.