Zpráva Fulham vs Newcastle

Střelci : Jimenez 5′, Smith-Rowe 22′, Nelson 90+2′; Barnes 46′

V zábavném střetnutí v Craven Cottage si Fulham zajistil suverénní vítězství 3:1 nad Newcastlem United, přičemž góly Raúla Jiméneze, Emile Smith Rowe a Reisse Nelsona se ukázaly jako příliš mnoho, než aby je mohli hosté zvládnout.

První polovina

Fulham začal tvrdě, Raúl Jiménez našel branku už v 5. minutě. Mexický útočník se vrhl na dobře umístěný centr od Adamy Traorého a zasunul míč do pravého dolního rohu.

Newcastle se brzy snažil získat oporu a rychlý útok Fulhamu nadále tlačil na jejich obranu.

Ve 22. minutě zdvojnásobil vedení Fulhamu Emile Smith Rowe. Záložník využil perfektní asistenci od Alexe Iwobiho, když trefil pravou nohu do pravého dolního rohu. Newcastle se pokusil odpovědět, ale jejich snahy byly zmařeny odolnou obranou Fulhamu. Poločas skončil tak, že domácí vedli pohodlně 2:0.

Druhá polovina

Newcastle vyšel z přestávky s obnoveným úmyslem a okamžitě se vrátil do hry. Harvey Barnes vstřelil brilantní sólový gól jen pár sekund po výkopu , najel do vápna a překonal brankáře přesnou střelou do pravého dolního rohu, za asistence Jacoba Murphyho.

Navzdory tlaku Newcastlu si Fulham zachoval klid a hra viděla spoustu akcí tam a zpět. Barnes měl v 88. minutě blízko ke zdvojnásobení, ale jeho hlavička minula branku. Rodrigo Muniz z Fulhamu, který byl nahrazen Raúlem Jiménezem, se také přiblížil, ale jeho střelu z 90. minuty zneškodnil Nick Pope.

Pozdní drama

Zápas skončil v přestávce, když Reiss Nelson z Fulhamu vstřelil svůj třetí gól. Nelson zúročil přihrávku od Munize, v 92. minutě v klidu zakončil ze středu šestnáctky . Brankář Newcastlu Bernd Leno dostal krátce nato žlutou kartu, ale pak už byla škoda napáchaná. Rozhodčí zapískal do závěrečného hvizdu a potvrdil působivé vítězství Fulhamu 3:1.

Číst:  Zpráva Atalanta vs Arsenal 0-0: Raya The Hero in Blank Draw

Klíčové momenty

• 5. minuta : Raúl Jiménez otevřel skóre Fulhamu klidným zakončením ze středu šestnáctky, asistoval mu Adama Traoré.
  • 22. minuta : Emile Smith Rowe zdvojnásobil vedení Fulhamu vyrovnanou střelou do spodního rohu.
  • 46. minuta : Harvey Barnes stahuje jeden zpět za Newcastle a zasouvá se do spodního rohu z levé strany krabice.
  • 90+2 minuta : Reiss Nelson pečetil výhru Fulhamu klinickým úderem ze středu šestnáctky, kterému asistoval Rodrigo Muniz.

Závěr

Toto vítězství posouvá Fulham vzhůru v tabulce, přičemž rozhodující je jejich útočné trio Jiménez, Smith Rowe a Nelson. Newcastle bude z výsledku zklamaný, zvláště po dobrém začátku druhého poločasu, ale před dalším zápasem se bude muset rychle přeskupit.