Zpráva Brighton vs Nottingham Forest

Střelci : Hinshelwood 42′, Welbeck 45′; Dřevo 13 (P)’, Sosa 70′

Brighton & Hove Albion a Nottingham Forest uhráli vzrušující remízu 2:2 na stadionu Amex, čímž prodloužili neporazitelnost startů obou týmů do sezóny Premier League (PL).

Rané drama jako Forest se ujal vedení

I přes solidní defenzivní bilanci Brightonu, který inkasoval pouze dva góly v prvních čtyřech zápasech PL, bylo překvapením vidět Nottingham Forest prorazit tak brzy.

Jen ve 13. minutě nemotorná výzva Carlose Baleby srazila Calluma Hudsona-Odoie do vápna a umožnila Chrisi Woodovi proměnit penaltu a dát Forestovi vedení.

Wood měl brzy nato šanci zdvojnásobit svůj účet, ale jeho úsilí zblízka minulo cíl. Další ostudy ho však ušetřil ofsajdový praporek.

Brighton odpověděl dvěma góly Quickfire před poločasem

Brighton se po většinu prvního poločasu snažil prosadit, protože Nottingham Forest vypadal lépe. Těsně před přestávkou však dva momenty kvality posunuly spád ve prospěch domácích.

Jack Hinshelwood, který hraje ve středu zálohy místo své obvyklé role krajního obránce, ve 42. minutě prostřelil Matse Selse po centru Jana Paula van Heckeho.

Forest se sotva stačil přeskupit, než se Danny Welbeck zvedl a udeřil přímým kopem kolem nevidomého Selse, čímž Brighton dostal do poločasu vedení 2:1.

Druhá polovina: Forest Equalize Against the Run of Play

Manažer Forest Nuno Espírito Santo, který hledal cestu zpět do hry, provedl na začátku druhého poločasu tři střídání.

Navzdory tomu Brighton téměř zvýšil svůj náskok, když Welbeck, povzbuzený svým dřívějším gólem, proplétal Forestovou obranou a donutil Selse k zásadnímu zákroku zblízka.

Právě když se zdálo, že Brighton má vše pod kontrolou, Forest po 20 minutách vyrovnal.

Číst:  Zpráva Tottenham vs Burnley

V brance se spojili dva náhradníci, přičemž Jota Silva se proháněl na brance, než narovnal míč Ramónu Sosovi pro jednoduché přiklepnutí, což znamená Sosaův první gól za Nottingham Forest.

Pozdní drama a napínavý závěr

Když zápas vstoupil do závěrečné fáze, Forest se ocitl na 10 mužích poté, co Morgan Gibbs-White dostal druhou žlutou kartu.

Aby toho nebylo málo, červenou kartu za reakci na rozhodnutí dostal i manažer Nuno Espírito Santo.

Navzdory tomu, že byl Forest na zemi, se Forestovi podařilo podniknout pozdní protiútok, zatímco Brighton měl slibnou vlastní šanci díky kličkované hlavičce Lewise Dunka.

Ani jedna strana nakonec nedokázala najít vítězný gól a zápas skončil 2:2. Výsledkem je, že Brighton prodloužil svůj neporazitelný start do sezóny a poprvé prožil pět zápasů bez porážky v nejvyšší soutěži.

Pro Nottingham Forest bod mimo domov posiluje jejich silný start do kampaně po šokovém vítězství z minulého víkendu nad Liverpoolem.

Závěr

Tato zábavná remíza 2:2 ponechává Brighton & Hove Albion a Nottingham Forest na devíti bodech z pěti zápasů, čímž Brighton drží sedmé místo a Nottingham Forest se vzdaluje obavám o sestup z minulé sezóny.

Vzhledem k tomu, že obě strany prokázaly odolnost a útočný záměr, nabídl tento zápas spoustu vzrušení a taktických intrik pro fanoušky i neutrální hráče.