Zpráva Manchester City vs Arsenal

Střelci : Haaland 9′, Stones 90+8′; Caliafori 22′, Gabriel 45+1′

Červená karta : Trossard 45+8′

John Stones zaznamenal v 98. minutě dramatické vyrovnání, když Manchester City zachránil na Etihad Stadium remízu 2:2 proti Arsenalu. Výsledek zachoval pozoruhodnou neporazitelnost City v domácí Premier League, která nyní činí 33 zápasů.

Haaland dosáhl mezníkového 100. cíle

Zápas, ve kterém se představili dva nejlepší kandidáti Premier League, začal Manchester City, který se během prvních 10 minut ujal vedení.

Erling Haaland, který opět prokázal svou smrtící schopnost zakončení, vstřelil svůj 100. gól za klub. Savinho předvedl skvělou kontrolu a nastrčil přihrávku norskému útočníkovi, který svým tempem překonal Gabriela Magalhãese a důmyslně prostrčil míč kolem Davida Raye na bližší tyč. Krátce poté İlkay Gündoğan téměř zdvojnásobil vedení a trefil tyč z přímého přímého kopu.

Arsenal vrátil úder po Rodriho zranění

Dominance City byla zasažena poté, co byl klíčový záložník Rodri vynucený zraněním. Arsenal toto narušení rychle využil a Gabriel Martinelli postavil Riccarda Calafioriho, který za Edersonem skóroval ohromujícím levonohým curlerem.

Calafiori, který poprvé startoval za Arsenal, svým působivým úsilím vyrovnal hosty. Arsenal pokračoval v růstu sebevědomí a brzy poté Gabriel proletěl kolem Kylea Walkera a zamířil do přesné zatáčky Bukayo Saka, čímž Arsenal vedl 2:1.

Trossardova červená karta mění hru

Tempo Arsenalu však bylo zastaveno těsně před poločasem, když Leandro Trossard dostal druhou žlutou kartu za odkop.

To poslalo Manchester City po restartu do útoku a po celý druhý poločas dominovali v držení míče. Přestože měl Arsenal méně než 10 mužů, držel se pevně, protože David Raya provedl několik zásadních zákroků.

Španělský brankář odvrátil Haalandovu hlavičku zblízka a později zastavil i razantní střelu Joška Gvardiola.

Číst:  Zpráva Newcastle vs Brighton

Stones zachraňuje nepřekonatelný Home Run města

City pokračovali v tlaku a jejich vytrvalost se nakonec v 98. minutě vyplatila. Poté, co Raya zastavil Gvardiolovu snahu, střelu Matea Kovačiće odrazil do cesty John Stones, který se vrhl na odražený míč a vstřelil vyrovnání.

Navzdory mužské výhodě City po celý druhý poločas se tým Pepa Guardioly musel spokojit s bodem, ale zůstal na prvním místě a prodloužil tak svou neporazitelnost.

Závěr: City zůstat na vrcholu, Arsenal vlevo na reflexi

Pep Guardiola možná doufal ve více, zvláště když City mělo pro druhý poločas početní výhodu. Remíza však drží City na prvním místě a udržuje si domácí neporazitelnost.

Arsenal bude opouštět Etihad s hořkým zklamáním poté, co si nechal uniknout vedení, ale s 33 zbývajícími zápasy do konce sezóny Premier League má stále spoustu příležitostí napadnout City sevření titulu.