Zpráva Manchester United vs Twente

Střelci : Eriksen 35′; Lammers 68′

Ve svém úvodním zápase kampaně Evropské ligy UEFA (UEL) udržel Manchester United na Old Trafford remízu 1:1 od FC Twente, když si hosté zajistili cenný bod v historicky prvním vzájemném střetnutí mezi oběma týmy.

Early Dominance a Eriksen’s Opener

Manchester United se účastnil UEL počtvrté za 11 let od odchodu Sira Alexe Fergusona a střetl se s nizozemským FC Twente, kde současný manažer United Erik ten Hag začal svou profesionální kariéru.

Navzdory silnému startu United to bylo Twente, kdo měl první příležitost, protože Sam Lammers se ocitl v kabině, ale nedokázal proměnit.

Manchester United brzy převzal kontrolu nad zápasem, když Bruno Fernandes a Christian Eriksen testovali obranu Twente.

Eriksen, již na Old Trafford ve skvělé formě, se prosadil ve 35. minutě, narazil na uvolněný míč v šestnáctce a vypálil do horního rohu, aby do poločasu vedli Red Devils 1:0.

Oživení Twente ve druhé polovině

Twente bylo ve druhém poločase silnější a na začátku vytvořilo tlak na United. Jejich snaha se málem vyplatila, když se Sem Steijn pokusil o chytrý nízký přímý kop zamířený na vzdálenější tyč a donutil brankáře United André Onana k chytrému zákroku, aby udržel domácí náskok.

Ve snaze znovu získat kontrolu představil Ten Hag Alejandra Garnacha těsně za hranicí hodiny. Vyrovnání však přišlo v 68. minutě, kdy se krajní obránce Twente Bart van Rooij vydal na jízdu dopředu.

I když ztratil držení míče, váhavého Eriksena zlikvidoval Lammers, který využil chyby, postoupil na branku a porazil Onana u jeho bližší tyče, aby vyrovnal skóre.

Pozdní push a promarněné šance United

Ten Hag ve snaze získat zpět vedení provedl trojité střídání a přivedl tak Masona Mounta, Kobbieho Mainoo a Rasmuse Højlunda.

Číst:  Zpráva Tottenham vs Brentford 3-1: Další silný začátek je pro včely marný

Red Devils usilovali o vítěze, Fernandes a Garnacho se přiblížili k obnovení vedení United, protože jejich úsilí šlo těsně nad laťku. Nedokázali však najít zakončení a United tak zbyli jen o bod proti jednomu z méně nasazených týmů v soutěži.

Závěr: Frustrace pro United, sebevědomí pro Twente

Remíza 1:1 na Old Trafford znamená, že Manchester United se bude muset přeskupit, protože bude pokračovat ve své kampani UEL, protože promarnil příležitost získat všechny tři body.

Mezitím FC Twente, který je před výkopem považován za outsidera, bude povzbuzen svým výkonem a výsledkem, což mu zanechá spoustu sebevědomí, když chce v turnaji postoupit.