Zpráva Arsenal vs Leicester City

Střelci: Martinelli 20‘, Trossard 45+1‘, 90+4‘, Havertz 90+10‘; Justin 47′, 63′

Včasná dominance a počáteční cíle

Arzenál prodloužili svůj domácí rekord proti nově povýšeným týmům na působivých 40 zápasů, dramatickým vítězstvím 4:2 nad Leicester City na Emirates Stadium. Gunners po neuspokojivé remíze v Manchesteru City začali zápas s vysokou intenzitou.

Bukayo Saka a Gabriel Martinelli brzy vyzkoušeli brankáře Leicesteru Madse Hermansena, Martinelli se prosadil ve 20. minutě a skóroval po centru Jurriena Timbera.

Resilient Comeback Leicesteru

Navzdory dominanci Arsenalu v prvním poločase a zdvojnásobení svého vedení Leandrem Trossardem těsně před poločasem se Leicester City po přestávce proměnil. James Justin rychle snížil hlavičkou z přímého kopu Facunda Buonanotteho.

Inspirovaný Leicester našel vyrovnání dalším úžasným úsilím Justina, když volejem poslal přihrávku domácího Wilfreda Ndidiho, aby šokoval domácí fanoušky.

Napjatý závěr a Trossardův Rozhodující úder

Vzhledem k tomu, že zápas byl vyrovnaný na 2:2 a Arsenal viděl, jak jejich rival o titul ztrácí body, naléhavost byla hmatatelná. Hermansen pokračoval ve své působivé ukázce tím, že odmítl několik pokusů útočníků Arsenalu.

V chvílích přestávky však Trossard našel zadní branku, jeho střelu tečoval kolem brankáře Leicesteru a urval pozdní vítězství. Kai Havertz pak zpečetil dohodu finišem zblízka a upevnil tak tvrdě vybojované vítězství pro Gunners.

Důsledky pro závod Premier League

Tento výsledek má významné důsledky v čele tabulky Premier League, kde Arsenal táhne na úroveň s Manchesterem City. Odolnost a schopnost zajistit si body tváří v tvář nepřízni osudu by se mohly ukázat jako zásadní pro stranu Mikela Artety, když se boj o titul zahřeje.

Pro Leicester, i přes prohru, jejich temperamentní návrat a výkon proti jednomu z nejlepších týmů ligy nabídnou určitá pozitiva, když se snaží zajistit si status Premier League.

Číst:  Burnley vs Nottingham Forest Report