Zpráva Wolves vs Liverpool

Střelci: Ait-Nouri 56′; Konate 45+2′, Salah 61′ (P)

Liverpool překonal vlky v těsném vítězství v Molineux

Předčasný tlak a obranné postoje

Liverpool si udržel svou dominantní jízdu proti Wolverhamptonu Wanderers a zajistil si vítězství 2:1 i přes temperamentní výzvu ze strany hostitelů. Vlci, kteří vyzařovali sebevědomí od výkopu, vyvinuli brzký tlak, ale nedokázali využít své šance.

Jean-Ricner Bellegarde nestihl slibnou střelu a brankář Liverpoolu Alisson Becker byl zaneprázdněn, když zvládal hrozby Nélsona Semeda a Matheuse Cunhy. Mezitím Sam Johnstone z Wolves čelil potížím s distribucí, což Liverpoolu poskytlo příležitost k útoku.

Průlom Liverpoolu a odpověď Wolves

S postupem prvního poločasu Liverpool zesílil své útoky, Luis Díaz a Trent Alexander-Arnold nutili Johnstone k akci. Patovou situaci prolomil Ibrahima Konaté, který vstřelil svůj první gól v Premier League hlavou po centru Diogo Joty, což je moment, který zvýraznil vzdušnou hrozbu Liverpoolu.

Oslava však neměla dlouhého trvání, Wolves vyrovnali ve druhém poločase zásluhou Rayana Aït-Nouriho, který využil defenzivního výpadku Konatého.

Napjaté finále a Salahova rozhodující penalta

Tempo hry eskalovalo po vyrovnání, Mohamed Salah obnovil vedení Liverpoolu penaltou, která byla udělena poté, co Jota sestřelil Semedo.

Konaté svou dřívější chybu odčinil zásadním blokem na střelu Carlose Forbse a udržel vedení.

I přes pozdní šanci Salaha zvýšit vedení se Liverpoolu podařilo udržet vítězství, které ho vyneslo do čela tabulky Premier League.

Důsledky pro oba týmy

Tento výsledek rozšiřuje působivou bilanci Liverpoolu proti Wolves a podtrhuje jejich odolnost a schopnost zajistit si důležité body mimo domov. Pro Wolves, navzdory porážce, byl výkon proti týmu nejvyšší úrovně slibný, ale zdůraznil potřebu více klinického zakončení a pevnosti obrany.

Zůstávají ve spodní části tabulky a v průběhu sezóny je potřeba se zlepšovat.

Číst:  Reportáž Brighton vs Manchester United