Zpráva Everton vs Crystal Palace

Střelci: McNeil 47′, 54′; Guehi 10′

Dva ohromující góly ve druhém poločase vstřelil Dwight McNeil Everton jejich první vítězství v Premier League v sezóně, které je vyneslo nad Crystal Palace, který zůstává bez vítězství se třemi remízami a třemi prohrami.

První dominance a otevření paláce

Po příchodu do zápasu Crystal Palace remizovali své poslední tři zápasy a toto střetnutí znamenalo jejich první venkovní zápas mimo Londýn v devíti zápasech ve všech soutěžích. Eagles začali pozitivně, brzy našli síť.

Přímý centr do vápna Evertonu způsobil, že Maxence Lacroix přeskočil Abdoulaye Doucouré, přičemž Marc Guéhi pohotově zareagoval a míč mrštil do bližší tyče a dal Palace už za 10 minut vedení 1:0.

Everton zpočátku reagoval dobře a vytvořil si příležitosti prostřednictvím Dominica Calverta-Lewina, který těsně minul spojení na low cross Dwighta McNeila.

Palace však brzy znovu získal kontrolu, poháněný neustálou hrozbou protiútoku Eberechi Eze, díky čemuž se hra stala rychlou a komplexní záležitostí.

V těsném závěsu přišel, když byla silná střela Eddieho Nketiaha odražena od Jamese Tarkowského a poslal míč nebezpečně blízko k bráně Evertonu. Toffees žili většinu prvního poločasu na hraně, protože tlak Palace stále narůstal.

McNeil inspiruje obrat ve druhé polovině

I přes nedostatek útočné hrozby v prvním poločase nastoupil Everton do druhé třetiny s novou energií a rychle otočil zápas na hlavu.

Dwight McNeil vedl útok nádherným curlingovým úderem z 25 yardů, vyrovnal skóre a připravil půdu pro pozoruhodný obrat.

O pouhých sedm minut později McNeil znovu prokázal svou kvalitu, obratně kontroloval hluboké podání Jacka Harrisona, než vypálil nízké, důrazné zakončení a dostal Everton do vedení.

Odolnost a obranná odolnost Evertonu

V průběhu sezóny se Everton snažil udržet vedení, ale návrat Jarrada Branthwaiteho dodal jejich zadní linii tolik potřebnou odolnost.

Číst:  Zpráva Newcastle vs Manchester City

Zatímco Palace tlačil dopředu a hledal vyrovnání, snížení Daniela Muñoze těsně uniklo Jeanu Matetovi a umožnilo Toffeesovi uniknout nezraněni.

Doucourého pokus prorazit obranu Palace byl zastaven dokonale načasovaným zákrokem Lacroixe, který zdůraznil napjatou povahu závěrečných fází zápasu.

Uprostřed pozdního napětí a trvalého tlaku ze strany Palace si Everton zachoval klid a defenzivní disciplínu a nakonec si zajistil všechny tři body.

Vítězství je nejen vyneslo nad Palace v ligovém pořadí, ale také posunulo Eagles blíže k zóně sestupu, takže tým Olivera Glasnera potřeboval zlepšit formu.

Klíčové momenty

• Guéhi’s Early Opener (10′): Marc Guéhi dává Palace vedení, když využil křížek do boxu.
  • McNeil’s Brilliant Equalizer (46′): Úsilí Dwighta McNeila v curlingu z 25 yardů podnítí návrat Evertonu.
  • McNeil’s Decisive Second (53′): McNeil ovládá deep cross a zakončuje důrazně, aby zajistil vedení Evertonu.

První vítězství Evertonu poskytuje podporu

Vítězství představuje tolik potřebnou vzpruhu pro Everton, který v této sezóně bojoval o formu, ale ukázal statečnost a odhodlání získat první ligové vítězství.

Mezitím Palaceovy obranné slabosti a nedostatek ostří v útoku je nechávají balancovat nad sestupovou zónou a zoufale potřebují obrat.

Závěr

Everton se bude snažit na tomto tempu stavět ve svých nadcházejících zápasech, zatímco Crystal Palace musí vyřešit své nedostatky, aby se dostal z bitvy o sestup.

Dva góly Dwighta McNeila si budeme pamatovat jako katalyzátor pro oživení Toffees a klíčový moment na jejich začátku sezóny.