Zpráva Nottingham Forest vs Fulham

Střelci: Jimenez 51′ (P)

Penalta Raúla Jiméneze ve druhém poločase zajistila Fulhamu vítězství 1:0 Nottinghamský les v Premier League, což znamená páté vítězství v šesti vzájemných střetnutích na City Ground.

Včasná akce a promarněné příležitosti

Fulham začal zápas důrazně, okamžitě se tlačil na brzký gól. Nebezpečný centr Adama Traorého donutil brankáře Foresta Matze Selse nešikovně přehodit míč nad břevno.

Forest se však brzy usadil ve hře, dalekosáhlá snaha Elliota Andersona se odchýlila a Taiwo Awoniyi se přiblížil svému prvnímu startu v Premier League akrobatickým pokusem, který těsně minul cíl.

Chris Wood si myslel, že otevřel skóre pro Foresta před půlhodinou, když šťouchl domácí Ola Aina. Útočník Nového Zélandu byl však odsouzen v ofsajdu a gól nebyl uznán.

Poločas se nadále odehrával, obě strany se snažily vypracovat si jasné šance. Emile Smith Rowe a Ryan Yates měli každý pokusy, které šly mimo, a Fulhamu se podařil prudký nárůst v prvním poločase zblokovanými údery Traorého a Smithe Rowea.

Jiménez Breaks the Deadlock

Průlom pro Fulham přišel krátce po restartu, když Murillo fauloval Andrease Pereiru a proměnil penaltu.

Ačkoli Murillo tvrdil, že měl kopnout sám, Raúl Jiménez se suverénně skóroval a stal se teprve druhým mexickým hráčem, který dosáhl 50 gólů v Premier League.

Tento gól zažehl krátké období od konce ke konci, kdy Forest přivedl Calluma Hudsona-Odoie, který vložil trochu energie do jejich hledání ekvalizéru. Přestože vypadal živě, Hudson-Odoi vystřelil vedle, poté, co se dostal dovnitř, a promarnil šanci na vyrovnání.

Joachim Andersen udělal klíčovou obrannou hlavičku, aby uklidil centr Jamese Warda-Prowse, čímž zabránil jakémukoli nebezpečí pro Fulham. Jiménez mezitím málem prodloužil vedení, ale svou střelu poslal těsně vedle.

Číst:  Zpráva Arsenal vs Brighton 1-1: Gunners Holding in Feisty Affair

Fulham See Out the Win

Když se zápas chýlil ke konci, Jota Silva se pokusil o volej, který šel přímo do rukou Bernda Lena. Fulham se poté snažil zpomalit hru a efektivně řídit držení míče, aby prodloužil sérii neporažených Premier League na pět zápasů.

Cottagers zajistili svá první ligová vítězství v sezóně back-to-back a uštědřili Forestu první ligovou porážku v kampani.

Klíčové momenty

• Jiménezův penaltový gól (51′): Raúl Jiménez sebevědomě z místa proměnil a vstřelil jediný gól zápasu.
  • Nepovolený gól (29′): Zakončení Chrise Wooda zblízka je vyloučeno z důvodu ofsajdu a udržení skóre.
  • Hudson-Odoi’s Effort (70′): Callum Hudson-Odoi přichází z lavičky a dodává Forestovu útoku šmrnc, ale po sekání dovnitř vystřelí zeširoka.

Fulham’s Unbeaten Streak a Forest’s First Loss

Toto vítězství nejen pokračuje v neporazitelnosti Fulhamu v Premier League, ale také poprvé v této sezóně dosáhlo ligových výher za sebou.

Solidní začátek kampaně Nottingham Forest mezitím zasáhl, protože utrpěli první prohru, a to i přes energickou snahu najít vyrovnání.

Závěr

Klidná a vyrovnaná penalta Raúla Jiméneze zpečetila body pro Fulham v napínavé záležitosti, přičemž Cottagers prokázali silný herní management, aby si zajistili vítězství.

Nottingham Forest, navzdory solidnímu výkonu, bude muset litovat svých promarněných šancí, protože se snaží odrazit v nadcházejících zápasech.