Zpráva Chelsea vs Brighton

Střelci: Palmer 21, 28 (P), 31, 41′; Rutter 7′, Baleba 34′

Cole Palmer se stal prvním hráčem v historii Premier League, který vstřelil čtyři góly v prvním poločase v jediném zápase a vedl Chelsea k vítězství 4:2 nad Brighton & Hove Albion. Vítězství přineslo Brightonu první ligovou porážku v sezóně a posunulo Chelsea na třetí místo v tabulce.

Chaotická první polovina: Palmer Shines a Brighton se brání

Zápas začal velkým dramatem, protože Chelsea se brzy ocitla v problémech. Záměna vzadu zahrnující bývalého brankáře Brightonu Roberta Sáncheze umožnila Georginiu Rutterovi zamířit do odkryté branky, čímž Brighton rychle vedl.

Chelsea rychle odpověděla, Palmer dal o své přítomnosti vědět trefou do tyče a gólem rozhodl ofsajd. Palmer však brzy využil chyby v obraně Adama Webstera a vstřelil svůj první gól na Stamford Bridge v sezóně.

Vysoká obranná linie Brightonu je i nadále nechávala zranitelnou, což Chelsea umožňovalo nacházet četné útočné příležitosti. Jadon Sancho měl šanci vstřelit svůj první gól za Blues, ale rozhodl se ofsajd.

Krátce poté sehrál Sancho klíčovou roli při zisku penalty, když vytáhl faul od Carlose Baleby. Palmer sebevědomě proměnil přímý kop, označil svůj 10. trest v Premier League pro Chelsea a dostal Blues do vedení.

Palmer ještě zdaleka neskončil, svůj hattrick završil o pouhých 10 minut později skvělým přímým kopem z dálky. Brighton však rychle odpověděl, když Baleba zachytil uvolněnou přihrávku od Sáncheze a našel síť, aby snížil manko.

Sánchez se krátce poté vykoupil dvěma zásadními zákroky od Baleby, zatímco Noni Madueke měl blízko k tomu, aby přidal čtvrtý pro Chelsea. Nicméně Palmer našel další příležitost, jak obnovit dvougólový polštář Chelsea, a po dalším defenzivním výpadku Brightonu se postaral o momentku.

Číst:  Manchester City vs Brentford 2-1 Zpráva: Haaland Brace dává City comeback vítězství

Druhý poločas: Chelsea dominuje, ale Brighton drží pevně

Přestože měla Chelsea v prvním poločase pouze 36% držení míče, zůstala po přestávce na přední noze. Na konci akce se do střelecké pozice dostal Nicolas Jackson, když si obtočil brankáře Brightonu Bart Verbruggen, ale jeho střelu uklidil na břevno Webster.

Hosté pokračovali v pokořování branky Brightonu, přičemž Palmer těsně minul pátou branku poté, co volej přeletěl břevno a další pokus se dostal mimo.

Následovalo klidnější období hry, než Jackson znovu těsně promarnil příležitost ke skórování. Bývalý obránce Brightonu Marc Cucurella si myslel, že hlavičkou z rohu zvýšil vedení Chelsea, ale gól nebyl uznán pro ofsajd.

Jackson byl i nadále ústředním bodem útoku Chelsea, ale nedokázal proměnit své šance, i když jeho promarněné příležitosti neovlivnily výsledek zápasu, protože Chelsea si zajistila klidnější druhý poločas a pohodlné vítězství.

Chelsea’s Climb a Brighton’s First Loss

Vítězství posouvá Chelsea na třetí místo v tabulce Premier League, jen jeden bod za vedoucím Manchesterem City. Brightonův neporazitelný začátek sezóny se chýlí ke konci a zůstává na osmém místě.

Venkovní forma Seagulls zůstává znepokojivá, protože z posledních 16 venkovních zápasů Premier League vyhráli pouze dvě (D6, L8).

Klíčové momenty

• Brighton’s Early Goal (5′: Georginio Rutter využil chyby Sáncheze a posunul Brighton dopředu.
  • Palmerův první gól (15′): Cole Palmer otevírá svůj účet na Stamford Bridge po chybě Adama Webstera.
  • Palmerův hattrick (25′): Přímý kop z dlouhé vzdálenosti od Palmera dává Chelsea pevně kontrolu.
  • Baleba’s Response (32′): Brighton využil Sánchezovy chyby ke snížení deficitu.
  • Palmerova čtvrtá (35′): Další defenzivní výpadek Brightonu umožňuje Palmerovi vstřelit svůj čtvrtý gól v poločase.

Závěr

Historický výkon Colea Palmera dovedl Chelsea k napínavé výhře a ukázal svou útočnou zdatnost a odolnost. Brighton se mezitím bude snažit zotavit ze své první porážky v sezóně a řešit problémy v obraně, které vedly k jejich pádu na Stamford Bridge.

Číst:  Zpráva Southampton vs Ipswich 1-1: Tractor Boys získali bod v dramatické módě