Ukázka Slovan Bratislava vs Manchester City

• Město vyhrát
  • Haaland dá gól

Slovan Bratislava má za cíl Defy the Odds

Po tvrdém vstupu do života Ligy mistrů UEFA (UCL) po porážce 5:1 od Celticu čelí Slovan Bratislava další náročné výzvě, protože v den zápasu hostí anglický mistr Manchester City .

Rozdíl ve zdrojích mezi kluby je do očí bijící, kádr Slovanu se cení na méně než polovinu rekordního podpisu City. Slováci se však v této sezóně mohou pochlubit silnou domácí bilancí v Evropě, když vyhráli všechny čtyři zápasy a nastříleli pozoruhodných 14 branek, což je jasné, že bez boje neustoupí.

Tým Vladimíra Weisse ukázal, že dokáže skórovat i v balících, když po porážce na UCL s Celtic 12krát vsítil ve třech po sobě jdoucích domácích výhrách.

Historický kontext je ale pro Slovan méně příznivý; prohráli posledních pět střetnutí s anglickou opozicí, i když žádná z těchto porážek nebyla o více než dvougólový rozdíl.

Forma a utrpení Manchesteru City

Naproti tomu Manchester City v poslední době neplynul nejlépe, protože se potýkal s nepřítomností klíčových hráčů jako Rodri a Kevin De Bruyne.

Jejich jediné vítězství v posledních čtyřech zápasech bylo proti druholigovému Watfordu (D3), přičemž sekvence zahrnovala frustrující remízu 0:0 proti Interu Milán v první den zápasu , opakování finále UCL 2023.

I když nestřílí na všechny válce, City zůstává impozantní. Jejich jedinou prohrou během 90 minut od prosince bylo finále FA Cupu a jejich pevnost v obraně z nich dělá těžké soupeře.

Guardiolův tým má také silný rekord venku v UCL, když v klubovém rekordu 11 venkovních zápasů (W5, D6) neporazil a vyhrál čtyři z posledních pěti na silnici.

Klíčoví hráči ke sledování

David Strelec (Slovan Bratislava)

Nový útočník Slovanu nachází svůj rytmus poté, co o víkendu vsítil ortézu. Oba tyto góly padly po poločase, takže pět z jeho posledních šesti zásahů přišlo ve druhém poločase. Schopnost Strelec skórovat pozdě by mohla být zásadní pro stranu, která chce rozčílit City.

Číst:  Manchester City vs Newcastle United

Erling Haaland (Manchester City)

Haaland je i nadále fenoménem v UCL, stal se nejrychlejším hráčem, který dosáhl 40 gólů v soutěži, a to v pouhých 35 zápasech.

Navzdory svému plodnému rekordu Nor skóroval pouze jednou za posledních pět zápasů UCL a bude toužit znovu najít síť a vrátit City zpět na vítěznou cestu.

Impozantní domácí rekord Slovanu vs. City’s UCL venku Dominance

• Domácí forma Slovanu Bratislava v Evropě: Čtyři výhry ve čtyřech zápasech této sezóny, vstřelení 14 gólů v těchto zápasech.
  • Rekord Slovanu proti anglickým týmům: Každý z posledních pěti zápasů prohrál proti anglické opozici, ale žádný o více než dvougólový rozdíl.
  • Venkovní forma Manchesteru City v UCL: Neporažena v posledních 11 venkovních zápasech UCL (W5, D6), se čtyřmi výhrami z posledních pěti.

Závěr

Navzdory nedávnému poklesu formy zůstává Manchester City favoritem na vítězství proti Slovanu Bratislava.

Slováci ukázali, že mohou být doma hrozbou a dávat spoustu gólů, ale zkušenosti City z UCL a houževnaté venku z nich dělají těžké soupeře.

Očekávejte, že City bude dominovat v držení míče a převezme kontrolu nad hrou, ale Slovan by z toho mohl se svým útočným uměním udělat zábavné střetnutí.

Předpověď: Manchester City vyhraje, ale Slovan Bratislava by mohl být výzvou na domácím trávníku.