Zpráva Chelsea vs Gent

Střelci : Veiga 12′, Neto 46′, Nkunku 63′, Dewsbury-Hall 70′; Watanabe 50′, Gandelman 90′

Chelsea zahájila svou pouť UEFA Conference League (UECL) působivou výhrou 4:2 nad KAA Gent na Stamford Bridge, čímž zaznamenala pouze jednu prohru v posledních 15 domácích zápasech napříč všemi soutěžemi.

Navzdory odpočinku několika pravidelným hráčům prvního týmu Blues kontrolovali velkou část hry a ukázali svou útočnou zdatnost.

První poločas: Včasný cíl Veigy dává Chelsea pod kontrolu

Po sezóně bez evropského fotbalu Chelsea přijala svůj návrat do kontinentální soutěže s dominantním prvním poločasem, přestože nasadila rotovanou sestavu .

Manažer Enzo Maresca se cítil ve svém týmu dostatečně sebevědomý, aby opustil hvězdy jako Cole Palmer, Jadon Sancho, Nicolas Jackson a Moisés. Caicedo ze základní jedenáctky pro první fázi UECL.

Nicméně Blues rychle prosadili svou dominanci a přišpendlili Genta na vlastní polovinu na delší dobu.

První větší šance Chelsea přišla ve 12. minutě a vyústila v úvodní branku. Mykhaylo Mudryk dopravil přesný centr na zadní tyč, kde se při svém prvním gólu za klub prosadil hlavou Renato Veiga .

Hosté se většinu poločasu snažili nějak prosadit, příležitosti si vytvářeli až po 30 minutách. Archie Brown byl odmítnut Filipem Jörgensenem v situaci jeden na jednoho a Andri Guðjohnsen — syn legendy Chelsea Eiðura Guðjohnsen — vystřelil přes tyč zevnitř boxu.

Druhý poločas: Příval gólů zpečetil výhru Chelsea

Druhý poločas okamžitě ožil, Pedro Neto zdvojnásobil náskok Chelsea během 60 sekund po restartu.

Neto zasáhl mocným úderem z těsného úhlu a vstřelil svůj druhý gól pro klub. Gent však rychle zareagoval a snížil deficit na polovinu. Tsuyoshi Watanabe se ocitl bez označení na zadní tyči a namířil centr Guðjohnsena za Jörgensena a upravil na 2:1.

Číst:  Zpráva Everton vs Crystal Palace 2-1: První výhra pro Toffees

Odezva Chelsea byla rychlá a Christopher Nkunku krátce poté obnovil dvoubrankové vedení. Nkunku byl po většinu zápasu v klidu, vrhl se na uvolněný míč a z hranice šestnáctky prostřelil brankáře Gentu Davyho Roefa .

Zdálo se, že tento třetí gól srazil Genta, který brzy zaostal ještě dále, když Kiernan Dewsbury-Hall otevřel svůj účet Chelsea posunutím míče pod Roefa , čímž se dostal na 4-1 a zápas v podstatě ukončil.

Omriho podařilo utěšovat pozdě Gandelman , hosté se nedokázali vážněji vrátit. Chelsea pohodlně viděla hru, udělala důležitý první krok ve své kampani UECL a udala tón jako první favorité na trofej, což by z ní udělalo první klub, který vyhrál všechny hlavní klubové soutěže UEFA.

Klíčové momenty

• Veiga’s Opener (12′): Renato Veiga míří do Mykhaylo Mudrykův centr dostal Chelsea do brzkého vedení.
  • Neto zdvojnásobil vedení (46′): Pedro Neto skóroval z těsného úhlu a hned po poločase zdvojnásobil výhodu Chelsea.
  • Gent’s Response (51′): Tsuyoshi Watanabe stahuje jeden zpět za Genta s dobře umístěnou hlavičkou.
  • Nkunku a Dewsbury-Hall (55′, 68′): Christopher Nkunku a Kiernan Dewsbury-Hall zvýšili vedení Chelsea na 4:1.
  • Gandelmanův pozdní úder (88′): Omri Gandelman vstřelil gól útěchy pro Gent na 4:2.

Závěr

Kontrolovaný a klinický výkon Chelsea, dokonce i s rotovaným týmem, ukázal jejich hloubku a záměr ovládnout UECL. Díky silnému startu v soutěži vypadají dobře na cestě k postupu do vyřazovacích bojů. KAA Gent bude po reprezentační přestávce doufat v příznivější výsledek proti Molde .