Reportáž Crystal Palace vs Liverpool

Střelec : Jota 9′

Liverpool Edge Out Crystal Palace 1-0 a zůstane na špici Premier League

Liverpool si upevnil svou pozici v čele žebříčku Premier League tvrdě vybojovaným vítězstvím 1:0 nad Crystal Palace v Selhurst Parku, čímž rozšířil svůj silný vzájemný rekord na pouhou jednu prohru v posledních 15 zápasech.

První poločas: Liverpool přebírá kontrolu po brzkém nepovoleném gólu

Hladký přechod Liverpoolu od Jürgena Kloppa k Arne Slotovi pokračoval, protože se snažil zajistit si třetí nejvyšší bodový zisk po sedmi zápasech Premier League. Oproti tomu Crystal Palace nastupovali do zápasu stále s touhou po první ligové výhře a od začátku bylo jasné, která strana má lepší formu.

Domácí měli v první minutě míč za brankou Eddie Nketiah, ale gól byl vyloučen pro ofsajd. To by byla poslední skutečná šance Palace do závěrečných minut poločasu.

Liverpool využil krátce poté, když Diogo Jota proměnil nízký centr Codyho Gakpa přes Deana Hendersona a dostal hosty do vedení.

Od té chvíle Liverpool dominoval v držení míče, využíval Palácovy chyby a přitlačil hosty zpět. Navzdory své územní převaze si Reds těžko vytvářeli jasné šance. Nejbližší příležitostí byla trefa Trenta Alexandra-Arnolda zpoza vápna, kterou Henderson odrazil. Alisson Becker však těsně před poločasem předvedl zásadní zákrok Ismaïly Sarra a připomněl Liverpoolu, že hra ještě zdaleka neskončila.

Druhá polovina: Palace Fight Back, ale Liverpool Hold On

Po přestávce Liverpool nadále diktoval hru a téměř zdvojnásobil svůj náskok, když Henderson z bezprostřední blízkosti popřel Mohameda Salaha.

Jota pak ze slibné pozice hlavičkoval vedle, ale s postupem druhého poločasu začal Palace prorůstat do hry. Eddie Nketiah donutil Alissona k zákroku, než Eberechi Eze otestoval Brazilcovy reflexy razantní střelou z hranice šestnáctky. Na druhém konci vyslal prudký zásah z dálky Dominik Szoboszlai, který pohodlně udržel Henderson.

Číst:  Zpráva Chelsea vs Bournemouth

Když se zápas chýlil ke konci, Palace usilovně usiloval o vyrovnání. Will Hughes se přiblížil volejem zpoza šestnáctky, který těsně minul horní roh. Vzhledem k tomu, že Alisson kvůli zranění vypadl, byl povolán do akce náhradní brankář Vítězslav Jaroš, který zásadním způsobem zastavil Eze, když domácí zvýšili svůj tlak.

Navzdory pozdnímu nárůstu Palace se obrana Liverpoolu držela pevně, zajistila si všechny tři body a posunula se o čtyři body do čela tabulky.

Live rpool Extend Lead, Palace Remain Winless

Vítězství Liverpoolu nejen prodloužilo jeho neporazitelnost, ale také mu zajistilo náskok čtyř bodů na vrchol Premier League před pozdějšími zápasy.

Na druhou stranu Crystal Palace zůstává ve spodní trojici a může se ocitnout na konci tabulky, pokud Southampton a Wolves vyhrají svá utkání v sedmý den zápasu.

Klíčové momenty

• Jotův gól (9′): Diogo Jota proměnil centr Codyho Gakpa a zajistil Liverpool brzy vedení.
  • Střela Alexandra-Arnolda (30′): Silnou jízdu Trenta Alexandra-Arnolda zachraňuje Henderson, protože Liverpool nedokáže navýšit svůj náskok.
  • Alissonova záchrana (45′): Alisson popírá Ismaïlu Sarrovou na začátku poločasu a udržuje Liverpool vpředu.
  • Pozdní tlak z Palace: Will Hughes a Eberechi Eze se v závěrečných fázích blíží vyrovnání, ale Liverpool se drží .

Závěr

Schopnost Liverpoolu zajistit výhru, i když ne zrovna nejlepší, posílí jeho sebevědomí, když bude pokračovat ve výzvě o titul. Tým Arne Slota prokázal odolnost a herní management, aby viděl vyrovnaný zápas.

Crystal Palace mezitím předvedli slib, ale budou se obávat jejich neschopnosti proměnit šance v body, protože zůstávají bez ligového vítězství.