Zpráva Brentford vs Wolves

Střelci : Collins 2′, Mbeumo 20 (P)’, Norgaard 28′, Pinnock 45+2′, Carvalho 90′; Cunha 4′, Larsen 26′, Ait-Nouri 90+3′

Brentford vstřelil čtyři góly v prvním poločase proti Wolverhamptonu Wanderers, když nakonec vyčerpal 5:3 vítězů a nechal Wolves v reprezentační přestávce zakořeněné na konci tabulky Premier League.

První poločas: Brentford Dominuje jako tok gólů

Tón zápasu byl stanoven okamžitě, Brentford otevřel skóre během prvních dvou minut.

Obránce Nathan Collins se ocitl ve vápně Wolves nepoznamenaný a hlavou centr Mikkela Damsgaarda dostal Brentford do vedení.

Přestože Brentford promeškal stanovení rekordu Premier League v počtu čtyř po sobě jdoucích gólů v první minutě o pouhých 16 sekund, jejich raný zásah vyvolal zběsilý první poločas.

Wolves rychle odpověděli, protože snížení Nélsona Semeda našlo Mateuse Cunhu, který vypálil ze 12 yardů, aby vyrovnal skóre a připravil end-to-end střetnutí.

Brentford se však dostal zpět do vedení ve 20. minutě poté, co VAR zjistil, že Mario Lemina fauloval Collinse ve vápně, což umožnilo Brianu Mbeumovi, aby se v klidu prosadil z pokutového kopu.

Wolves opět prokázali odolnost a o čtyři minuty později vyrovnali, když Jørgen Strand Larsen zamířil po nízkém centru Rayana Aït-Nouriho.

Gólový festival pokračoval jen o 90 sekund později, když Christian Nørgaard obnovil vedení Brentfordu a zakončil zblízka poté, co obrana Wolves nedokázala vyčistit své řady.

Zadní linie Wolves vypadala stále křehčí a jejich neschopnost vypořádat se s doručováním do šestnáctky způsobila, že brankář Sam Johnstone byl opakovaně vystaven. Brentford využil ještě jednou v přestávce v prvním poločase, když Ethan Pinnock bez problémů vstal a překonal branku a zvýšil tak na 4:2 pro hosty.

Druhá polovina: Vlci se zlepšují, ale Brentford zpečetil vítězství

Gary O’Neil se rozhodl o přestávce nedělat velké změny a Wolves ve druhém poločase prokázali určité zlepšení v defenzivě a podařilo se jim zabránit Brentfordovi navýšit svůj náskok až do závěrečných okamžiků.

Číst:  Wolves vs Newcastle 1-2 Report: Straky přicházejí zezadu, aby vyhrály v Molineux

Ačkoli Wolves vykazovali záblesky slibného útočení, Brentford přijal konzervativnější přístup a chránil svou obrannou strukturu, jak hra pokračovala.

V závěrečných fázích se náhradník Brentfordu Fabio Carvalho po dobře propracovaném tahu trefil do pátého gólu, čímž byl výsledek mimo pochybnosti. Rayan Aït-Nouri pak zaznamenal pozdní útěchu pro Wolves, ale na celkovém příběhu zápasu to příliš nezměnilo.

Brentford Extend Unbeaten Home Run, Wolves in sestup Woes

Tímto vítězstvím Brentford prodloužil svou neporazitelnost na Gtech Community Stadium a předvedl svou útočnou zdatnost a schopnost těžit z chyb v obraně.

Wolves mezitím udělali jen málo pro to, aby zmírnili obavy o svou porézní obranu a čelili realitě boje o sestup, pokud vzadu nepřitvrdí.

Závěr

Brentfordova útočná plynulost a rychlé přechody odhalily slabá místa v obraně Wolves a vynesly Bees zaslouženou výhru 5:3.

Vlci, navzdory svému temperamentnímu útočnému projevu, musí řešit své obranné slabiny, pokud se chtějí vyhnout dlouhé bitvě o sestup.