Reportáž Brighton vs Tottenham

Střelci : Minteh 48′, Rutter 58′, Welbeck 66′; Johnson 23′, Maddison 37′

Brighton & Hove Albion předvedli senzační obrat ve druhém poločase a porazili Tottenham Hotspur 3:2 a překonali dvoubrankové poločasové manko na Amex Stadium.

Góly Yankuby Minteha, Georginia Ruttera a Dannyho Welbecka dovedly Seagulls k životně důležitému vítězství v Premier League a vynesly je na šesté místo v tabulce.

První polovina: Potlačuje chyby v Brightonu, aby převzal kontrolu

Fabian Hürzeler čelil kritice za problémy v obraně Brightonu při prohře 4:1 s Chelsea a zranitelnost jejich vysoké řady byla zřejmá od začátku.

Během několika sekund po výkopu využil Timo Werner prostor po levém křídle a málem připravil Brennana Johnsona na brzký gól Spurs. Ofsajdová past Brightonu zpočátku fungovala dobře, aby odepřela Pedra Porra a zabránila Jamesi Maddisonovi ve skórování, ale brzy byly zrušeny.

Johnson perfektně načasoval svůj běh, aby se setkal s delikátní přihrávkou Dominica Solankeho a s klidem zakončil svůj šestý po sobě jdoucí gól za Spurs – tento výkon naposledy dosáhl Harry Kane v roce 2019.

Brighton zareagoval pozitivně, když Kaoru Mitoma křížkem mimo botu připravil Dannyho Welbecka, jehož skluz šel mimo. Krátký tlak domácích skončil náhle, když byli chyceni v přechodu, což umožnilo Jamesi Maddisonovi vypálit krotkou střelu přes ruce frustrovaného Barta Verbruggena.

Welbeck málem zatáhl za Brighton hlavičkou, která padla těsně vedle, ale Tottenham mohl před přestávkou účinně pečetit hru, když Johnson pálil nad z těsného úhlu.

Druhá polovina: Brightonův dramatický návrat omráčí Spurs

Zápasy Tottenhamu zaznamenaly více než 2,5 vstřelených gólů v 77 % případů od začátku minulé sezóny a zdálo se, že trend bude pokračovat, i když jen málokdo mohl předvídat jak.

I přes převahu Spurs v prvním poločase se ve druhém rozpadli a v rozmezí 21 minut inkasovali tři branky. Brighton našel cestu zpět do hry, když Destiny Udogie nepovedený odkop propadl Yankubě Mintehovi, který zblízka zametl míč.

Číst:  Zpráva Newcastle vs Manchester City

Kaoru Mitoma, vynikající hráč Brightonu před přestávkou, nadále zářil a nařídil Georginia Ruttera, aby vypálil nízkou střelu do sítě, čímž vyrovnal Seagulls.

Zdálo se, že obyvatelé Severního Londýna jsou otřeseni a jejich strasti v obraně se ještě znásobily, když Rutter udržel míč ve hře na postranní čáře a nakopl Dannyho Welbecka jednoduchou hlavičkou k dokončení obratu.

Přestože zbývalo přes 20 minut, Tottenham nedokázal využít svého dřívějšího vedení. Jejich nejlepší příležitost přišla z nízkého nájezdu Udogieho, ale Verbruggen byl po ruce, aby odmítl šanci a udržel vedení Brightonu.

Dopad na tabulku a průvodce formulářem

Ohromující návrat znamená, že Tottenham promarní šanci zajistit si tři po sobě jdoucí vítězství v Premier League poprvé v tomto kalendářním roce a promarní dynamiku získanou z důrazné výhry 3:0 nad Manchesterem United.

Brighton mezitím ukončil sérii čtyř ligových zápasů bez vítězství a posunul se na šesté místo v tabulce, dva body před devátým Spurs.

Závěr

Odolný výkon Brightonu ve druhém poločase zajistil památnou výhru 3:2 proti Tottenhamu, což významně podpořilo jejich ligovou kampaň. Spurs však budou reflektovat svůj defenzivní kolaps a promarněnou příležitost šplhat tabulkou.