Matchday 7 Awards

Právě když máme pocit, že se dostáváme do swingu, je tu další mezinárodní přestávka, která zabrání tomu, aby Premier League nabírala příliš mnoho páry. Sedmý zápas za námi však nyní rozdáváme naše ceny Premier League!

Za prvé, co se stalo? Všechny tři týmy tvořící vedoucí balík na začátku sezóny zvítězily, Arsenal byl příliš silný na Southampton , úřadující šampion City sestřelil Fulham a brzký gól Diogo Jota se ukázal být rozdílem mezi Liverpoolem a Palace .

Měli jsme pořádný gólový fest mezi Brentfordem a Wolves , pár fádních 0-0 a pořádný comeback z Brightonu, abychom porazili Tottenham .

Můžete také kliknout sem a podívat se na všechny naše zprávy z akce z tohoto víkendu.

Kdo tedy získá naše ceny tento týden? Čtěte dál a dozvíte se to.

Nejlepší hráč

Nemůžeme ignorovat příspěvek Bukayo Saka k sobotnímu vítězství Arsenalu proti Saints.

Křídelník si připsal dvě asistence a vstřelil branku při výkonu, který se zdá být posledním v sérii, která se odehrává přes dvě sezóny.

Těžko uvěřit, že je mu teprve 23 a vrcholná léta má prý ještě před sebou.

Nejlepší gól

Skvělý zásah Doku proti Fulhamu zajistil cenu tento týden, točil se a vybočoval ze všech stran, aby napálil Bernda Lena v brance Cottagers.

Číst:  Ceny Premier League za zápas 4: Kdo vyhraje nejlepší gól?

Podívejte se na něj zde spolu s krátkými nejdůležitějšími momenty ze hry City vs Fulham.

HLAVNÍ! Man City 3-2 Fulham | ⚽️ Góly Kovacic (2) a Doku (křičel!) | Premier League

Nejlepší hra

Jistě, Brentford vs Wolverhampton nás ošetřil 8 góly, ale toto ocenění patří poslednímu zápasu dne zápasu: Brighton vs Tottenham.

Spurs vedli v prvním poločase 2:0, Brighton po přestávce vstřelil tři góly, aby otočil zápas na hlavu, spousta šancí, celkem xG 3,77 dalo 5 gólů, tento zápas měl hodně. A to nás bavilo od prvního hvizdu do posledního.

HLAVNÍ | Brighton vs Tottenham | Premier League

Nejlepší statistiky

Brentford zlenivěl. Místo necelé minuty na otevření skóre, jako v předchozích třech zápasech, tentokrát potřebovali 75 sekund k nalezení sítě proti Wolves.

Kai Havertz vyrovnal rekord Robina van Persieho (z ročníku 2011/12) v bodování v sedmi po sobě jdoucích zápasech za Arsenal na Emirates. Nesázeli bychom na to, že to v příštím domácím zápase poruší.

Erik ten Hag překonal svůj vlastní rekord v ‘zvládnutí’ nejhoršího začátku sezóny EPL pro United. Sedm zápasů v sezóně 2023/24 nasbírali Red Devils devět bodů. 2024/25? OSM.

Nejlepší/nejhorší rozhodnutí VAR

Nejsme si příliš jisti, jak by PGMOL dokázal rozumně zdůvodnit absenci kontroly VAR za Burnův faul na Calverta-Lewina během sobotního zápasu Evertonu s Newcastlem.

Připadalo nám to jako pero.

Nejlepší substituce

Méně než 10 minut po odchodu z lavičky proti Southamptonu byl Gabriel Martinelli ve správný čas na správném místě, aby vstřelil branku, která posunula Arsenal dopředu a na cestu ke třem bodům v odpoledne, které pro něj mohlo skončit jinak.

Arteta má k dispozici spoustu talentů a je hezké vidět, že Martinelli, který je obvykle začínajícím hráčem Gunners, stále rozhodujícím způsobem přispěl ke hře, kterou začal na lavičce náhradníků.

Číst:  Arteta musí ukázat svou taktickou zdatnost v „největší“ hře své kariéry

Nejvtipnější moment

Ashley Young označil Dana Burna za rohový kop jako hrozný nápad. Zvlášť když Joelinton ukazuje na ZŘEJMÝ cíl.

Dokonce i veterán Evertonu vypadá, že v takové situaci nechce být.