Předpověď:

Portugalsko 2–2 Švýcarsko (po prodloužení) | Portugalsko 6–5 Švýcarsko (penalty)

Místo konání: Stadion Lusail

Portugalsko sice narazilo na Uruguay a čelilo překvapivě těžké zkoušce ze strany Ghany a Jižní Koreje, ale nejtěžší zkouška ho čeká proti Švýcarsku. Švýcaři si na mistrovství světa ve fotbale během několika posledních turnajů vybudovali pověst vyčerpávajících soupeřů pro velké týmy. Portugalci jsou považováni za outsidery turnaje a překonání švýcarské překážky ukáže, že jsou více než outsidery, ale vyzyvateli.

Průvodce formou: Portugalsko

Vítězové evropského šampionátu z roku 2016 zoufale touží po světové slávě a stejně jako Belgie by to mohlo být naposledy, kdy na ni mají zcela jasnou šanci, protože velká část jejich základního týmu už bude v době příštího turnaje dávno za zenitem.

Poté, co se dokopali k vítězství nad Ghanou a smetli Uruguay, je Jižní Korea vrátila zpět na zem. Jejich formu ve skupinové fázi lze označit přinejlepším za nevyzpytatelnou, ale je to základ, na kterém mohou stavět, když se připravují na střetnutí se Švýcarskem.

Průvodce formou: Švýcarsko

V posledním zápase ve skupině Švýcarsko prokázalo odvahu a překonalo houževnaté Srbsko. Během 40 minut se oba týmy do sebe zběsile pustily, než přišel Remo Freuler s velkým vítězným gólem, který je poslal do dalšího kola.

Tento zápas proti Srbsku je dokonalým příkladem jejich dosavadního průběhu turnaje: turnaje, na kterém si vybojovali své místo. Portugalsko pro ně představuje další příležitost, která může způsobit velké rozrušení.

Jak by mohl zápas dopadnout

Čeká nás zajímavá bitva a rozuzlení je velmi pravděpodobné. Papírová síla Portugalska by se však v tomto utkání mohla velmi hodit. S větším počtem hráčů, kteří mohou zvrátit průběh zápasu, než mají Švýcaři, je těžké předpovídat jednoznačné rozuzlení. Zápas se zvrhne v souboj vůlí a Portugalsko unikne jen těsně.

Číst:  Manchester United zúžilo mezeru k první čtyřce vítězstvím nad Aston Villou