Zdá se, že titulová výzva Gunners trochu pokulhávala. V neděli převzali sestup ohrožený West Ham United, který byl v té době před výkopem v pásmu sestupu.

Předpověď na takový zápas byla normální. Arsenal, lídr ligy a jeden z nejformovanějších týmů v lize nebo dokonce na kontinentu, určitě porazil tým koketující se sestupem.

První půlhodina probíhala podle formy. Arsenal dominoval v úvodních výměnách a díky Gabrielu Jesusovi v sedmé minutě a Martinu Odegaardovi v 10. minutě se propracoval do vedení 2:0. Odehráli svou obvyklou krásnou hru a vypadalo to, že dostanou ještě více gólů.

V 30. minutě zápasu si Gabriel srazil Lucase Paquetu z 18 yardů a proměnil penaltu.             Said Benrahma byl po ruce, aby proměnil výsledný bodový kop a vrátil svou stranu do hry.

Od této chvíle Arsenal ztratil rytmus, ale měl příležitost jít ve druhém poločase na 3:1. Bukayo Saka, který je výborný z místa od incidentu na posledním Euru před dvěma lety, se prosadil a propásl zásadní penaltu. Byla to klíčová chyba v utkání a byli za to potrestáni. Takové jsou jemné marže v nejtěžší lize planety.

Dvě minuty po chybě Saka vyrovnal za Hammers Jarrod Bowen a Arsenal se nedokázal vzpamatovat.

Byla to remíza, která připadala Arsenalu jako ztráta v kontextu boje o titul. Tento výsledek znamená, že mají pouze čtyři body před Manchesterem City s jedním odehraným zápasem více než Citizens.

Před tímto zápasem byli Gunners zapojeni do pulzující remízy 2-2 na Anfieldu proti Liverpoolu ve hře, kde byli zpočátku dominantní, než ztratili kontrolu po zbytek zápasu.

Po zápase měla většina přihlížejících a fanoušků pocit, že konečný výsledek byl výsledkem zápasu proti Liverpoolu na jejich domácím hřišti, ale jejich poslední výsledek proti West Hamu měl podobný vzorec.

Číst:  Dopad pandemie COVID-19 na anglickou Premier League

Když se podíváte ještě zeširoka, všimnete si, že Arsenal byl v poslední době v defenzivě nejistý. V posledních čtyřech ligových zápasech neudržel severolondýnský klub ani jediné čisté konto. Toto množství času se shoduje s absencí Williama Sliby, který byl v této sezóně jedním z nejlepších obránců Premier League.

Francouz byl donucen kvůli zranění během březnové prohry Arsenalu v Evropské lize se Sportingem Lisabon a od té doby se neobjevil. Při jeho absenci Arsenal v posledních čtyřech zápasech inkasoval šest gólů.

Ve stejném časovém období Arsenal vstřelil 12 gólů, takže jeho současnou špatnou formu nemůžete nutně vinit ze špatného zakončení, ale Salibova chyba byla větším problémem, než se původně předpokládalo.

Dělá to z něj nejdůležitějšího hráče Arsenalu? V tomto článku se podíváme na odpověď na tuto otázku.

Jeho náhrada

Pokud nejste Manchester City, málokdy se stane, že by střídači nebo náhradníci byli stejně dobří jako začátečníci, pokud jde o talent, ale alespoň jsou dost dobří na to, aby v případě potřeby zařadili směnu.

Protože Saliba minulý měsíc utrpěl zranění, jeho náhradou se stal Rob Holding. Tento 26letý hráč byl ve své kariéře slušným hráčem, ale je daleko od talentu nejvyšší úrovně, který Arsenal potřebuje, dokonce i jako možnost střídání. Jeho výkony pro kanonýry od Salibova zranění byly méně než přesvědčivé.

Proti Liverpoolu dal penaltu, když byl jeho tým pod velkým tlakem, a dostal se z toho, protože Mohammed Salah minul z 18 yardů. Proti West Hamu na něj kvůli nedostatku tempa a síly zamířil Michail Antonio. Být tak zjevným slabým článkem bude vždy problém, pokud jste součástí obhajoby bojující o titul.

Salibův význam pro tento tým Arsenalu je výraznější díky tomu, že jeho náhrada není zrovna kvalitní. V průběhu této sezóny měl Arsenal z velké části fit své kmenové hráče, ale byly různé momenty, kdy potřeboval, aby někteří hráči, kteří se střídají, z lavičky odešli a přestoupili.

Číst:  Tipování týmu sezóny 2022/23 Premier League

Eddie Nketiah vstřelil důležité góly během výpadku Gabriela Jesuse kvůli zranění a Reiss Nelson odešel z lavičky, aby si nastřílel a získal asistenci, když Bukayo Saka vypadl zraněný proti Nottingham Forest na začátku této sezóny a Kieran Tierney byl v době, kdy byl na hřišti, výborný. hřiště v této sezóně.

Jorginho předvedl slušné výkony v defenzivním středu pole při absenci Thomase Parteyho a Leandro Trossard nebyl pro Arsenal nic menšího než vynikající. Pamatujete si jeho tři asistence proti Fulhamu? Tito dva hráči se ukázali jako vychytralí lednové posily, které pomohly Arsenalu získat titul.

Tito hráči byli skvělí, když byli vyzváni, a poskytli týmu podporu v klíčových bodech této sezóny, ale Rob Holding se snažil dosáhnout stejného účinku v obraně.

O datu návratu Saliby se ještě nerozhodlo, ale klub doufá, že se vrátí před koncem sezóny. Vzhledem k tomu, že utrpěl zranění zad, bude těžké vlastně říct, jak dobrý bude, až se vrátí, pokud se vůbec vrátí. Pokud se nevrátí před velkým zápasem proti Manchesteru City 26. dubna, jejich šance na vítězství v tomto zápase výrazně klesnou.

Ve hře Carabao Cup mezi těmito dvěma začal Rob Holding a byl stálým vzdušným cílem pro Erlinga Haalanda v zápase. Když City hrálo dlouho, snažili se najít Nora, který se několikrát utkal s Holdingem. Angličan v tomto poločase dostal žlutou kartu a na začátku druhého poločasu byl vyloučen.

Když se střetnou 26. dne, bude opět cílem, kterého se budou šampioni snažit využít, pokud bude hrát.

Závěr

William Saliba je rozhodně nejdůležitějším hráčem Arsenalu, protože jeho obrana vypadá mnohem propustněji, když není poblíž. To je obrovský problém, který by je na konci sezóny mohl stát titul.

Číst:  Premier League Matchweek 31 Awards

Letos v létě si budou muset počínat lépe než Rob Holding v záloze, pokud chtějí mít silný a kvalitní tým do hloubky, který může soutěžit o ocenění nejen v Premier League, ale i mimo ni.