Everton vs Arsenal představení, novinky ze týmu, vstupenky a předpověď

Everton, který se potýká s bojem o záchranu, musí předvést důležité body, protože jejich kampaň hrozí, že bude raně zasažena závodem o únik z pásmu sestupu.

Návrat domácího fotbalu po zářijové reprezentační přestávce uvidí Arsenalu chtít udržet svou neporazitelnou sérii proti Evertonu Seana Dycheho na Merseyside.

Toffees jsou již pod tlakem po chaotickém startu sezóny, kdy nedokázali vyhrát žádný ze svých prvních tří zápasů v Premier League a získali svůj první bod – a góly – sezóny až proti Sheffieldu United.

Je určitě něco na hře v Liverpoolu, protože také získali deset ze svých dvanácti vítězství proti Arsenalu na domácí půdě.

Neporažení Arsenal míří na severozápad jako jasní favorité, přičemž Mikel Arteta se chce pomstít svému bývalému klubu poté, co byly jeho minuloroční naděje na titul pošramoceny jedním z překvapivých výsledků sezóny v triumfu 1-0 při debutu na Goodison Parku Dycheho.

Ačkoli vyhráli odvetný zápas 4-0 na Emirates, reprezentuje Everton na hřišti, které Arsenal musí překonat.

Gunners mají nejlepší možný začátek velmi důležité sezóny, ve které budou soutěžit v Lize mistrů UEFA. Poté, co porazili Nottingham Forest 2-1 ve svém prvním zápase, ukázali odhodlanější stránku, když porazili Crystal Palace 1-0 z penalty Martina Odegaarda.

Druhý po sobě jdoucí londýnský derby proti Fulhamu ale nevyšel podle plánu, když Arsenal inkasoval gól v první minutě a další vyrovnávací gól jen pár minut před koncem. Utkejším výkonem Artetovy mužstvo předvedlo úžasný comeback 3-1 proti Manchesteru United díky gólům v poslední minutě od Declana Rice a Gabriela Jesusa.

Musí navázat na zralost předchozí sezóny a Arteta se snaží najít způsoby, jak je nechat rozvinout se a lépe se prosadit proti soupeřům. Už teď to vypadá, že to bude další památná kampaň a výhra na Goodison Parku by skutečně rozšířila víru mezi hráči a fanoušky.

Číst:  Představení Sheffield United proti West Hamu

Sestavy

Dwight McNeil se vrátil do tréninku po kotníkové problémy utrpěné během přípravy a po nástupu do remízy proti Sheffieldu by mohl směřovat do sestavy po reprezentační přestávce.

Everton: Pickford; Patterson, Branthwaite, Tarkowski, Young; Garner, Onana, Gueye, Danjuma; Doucoure; Beto

V Arsenalu se rozhořel spor o pozici Kai Havertze v týmu a o to, zda jeho přítomnost je škodlivá pro celkovou rovnováhu. Fabio Vieira se ukázal jako svěží a kreativní náhrada z lavičky a je připraven převzít roli Němce, ale Arteta by se také váhal nasadit Jesuse do sestavy, zejména s ohledem na formu Eddieho Nketiha.

Arsenal: Ramsdale; White, Saliba, Magalhaes, Zinchenko; Odegaard, Rice, Havertz; Saka, Nketiah, Martinelli

Předpověď

Tým Artety je opět jedním z nejlepších týmů v Premier League v této sezóně a musí tuto zprávu důrazně osvědčit v těžkém testu po reprezentační přestávce.

Na druhou stranu to má potenciál na prasklý banán, protože dvoutýdenní přestávka je ve prospěch domácích, kteří budou mít dostatek času na zdokonalení svého taktického plánu a způsobu, jakým Gunners vyvedou překvapení, zatímco hosté budou doufat, že se vrátí z mezinárodních přestávek zdraví a fit jejich několik hráčů.

Přesto předpovídáme, že Arsenal bude mít příliš mnoho kvality a vítězství si zajistí.

Everton 0 – 1 Arsenal