Zpráva Chelsea vs West Ham

Střelci : Palmer 15′, Gallagher 30′, Madueke 36′, Jackson 48′, 81′

Chelsea podala na Stamford Bridge dominantní výkon, když rozdrtila West Ham United 5:0 v klíčovém zápase Premier League, ve kterém Cole Palmer vyrovnal klubový rekord Blues v počtu gólů vstřelených doma v jedné sezóně Premier League.

Palmer’s Record-Equaling Day

Cole Palmer byl ve hvězdné formě, vstřelil úvodní gól a vyrovnal rekord v počtu domácích gólů v sezóně Premier League pro Chelsea, což svědčí o jeho fenomenálním vlivu na tuto kampaň.

Jeho 16. gól na Stamford Bridge v této sezóně přišel brzy v zápase a udal tón tomu, co mělo následovat.

Dominantní první polovina

Blues rychle zdvojnásobili svůj náskok Conorem Gallagherem, který se prosadil z voleje z vápna. Před přestávkou přidal Noni Madueke třetinu pro Chelsea, když kývl na hlavičku Thiaga Silvy.

První poločas byl poznamenán neutuchajícím tlakem Chelsea a bojem West Hamu o udržení svého soupeře, přičemž Gallagher i Jarrod Bowen z West Hamu trefili tyč v rychlém sledu.

Druhá polovina cesty

Chelsea navázala tam, kde přestala po přestávce, když Nicolas Jackson klepl ve čtvrtém Chelsea, pouhé tři minuty do druhého poločasu.

Gól vzešel z vyřazení Maduekeho, čímž se Jackson stal čtvrtým různým střelcem zápasu. West Ham vykazoval určité známky života díky pokusům Emersona Palmieriho a Jamese Warda-Prowse, ale oba své příležitosti nedokázali proměnit.

Pozdní drama a evropské aspirace

Bowenova frustrace se ještě znásobila, když jeho odražený úder zasáhl břevno potřetí, chvíli předtím, než Jackson zaokrouhlil skóre Chelsea svým druhým gólem v utkání.

Toto vítězství posouvá Chelsea blíže k tomu, aby si zajistila místo v Evropě, takže je jen dva body za šestým Newcastlem United.

West Ham naopak po další těžké porážce čelí rostoucí nejistotě ohledně svých evropských ambicí a budoucnosti manažera Davida Moyese.

Číst:  Tottenham vs Leicester City

Toto důrazné vítězství podtrhuje oživení Chelsea na konci sezóny pod vedením Mauricia Pochettina a její připravenost bojovat o vyšší ocenění, když sezóna dosáhne svého vrcholu.