Představení utkání Manchester City proti Red Staru Bělehrad

Oba kluby jsou na domácích frontách obhájci titulů, ale na scéně Ligy mistrů se setkají poprvé v historii.

Národní přestávka v září dala Manchesteru City a Red Staru Bělehradu čas na plánování strategie pro nadcházející měsíc nepřerušeného klubového fotbalu. Manchester City vyhrál v této sezóně všech čtyři zápasy na domácí frontě a ke všemu přidal úspěch v Evropské lize.

Na začátku sezóny Citizens pohodlně porazili Burnley Vincenta Kompanyho 3:0 na Turf Mooru díky gólům výbušného Erlinga Haalanda (dvě branky) a Rodriho. Následoval důležitý, ale těžký vítězství 2:1 na Etihadu nad Newcastle a další bojovná výhra 2:1 nad nováčkem Sheffield United. Haaland a Rodri opět skórovali. Před mezinárodní přestávkou přišlo důrazné vítězství 5:1 nad Fulhamem, kde Haaland vstřelil svou první hattrick této sezóny.

City poté porazili West Ham 3:1 a na toto utkání tak přicházejí ve skvělé formě.

Red Star Bělehrad také nezklamal v této sezóně. Vyhrál pět ze šesti zápasů Srbské Superligy. Zajímavostí je, že v těchto zápasech vstřelili minimálně dva góly a celkem jich mají na svém kontě 20.

Toto bude jejich první vzájemné utkání a předpokládá se, že bude velmi zajímavé. Nicméně Manchester City, který doma na scéně Ligy mistrů po devíti utkáních v řadě neztratil (a šestkrát udržel čisté konto), by mohl být pro Srby příliš obtížný soupeř. K tomu všemu srbský mistro nemá zaznamenány žádné góly ve svých posledních čtyřech zápasech v této soutěži.

Útočníci Peter Olayinka a Osman Bukari bojují s předními góly. Africký pár se nebyl schopen vrátit ke svému začátku sezóny, přestože se v nich Red Star Bělehrad zapojil do gólových zápasů. Oba hráči ve svých posledních 270 minutách fotbalu neskórovali.

Číst:  Chelsea vs. Aston Villa - FA Cup Předpověď

Sestavy

Erling Haaland nadále přináší výsledky pro Manchester City. Střílel góly a jeho dvanáct gólů v Lize mistrů v minulé sezóně je více než kterýkoli jiný hráč. Guardiola našel způsob, jak hrát norského útočníka spolu s Julianem Alvarzem a toto by mohl být opět výběr základní sestavy. Zatím nejvýraznější absencí je Kevin De Bruyne (svalové poranění).

Manchester City: Ederson; Walker, Dias, Akanji, Aké; Rodri, Nunez; Doku, Alvarez, Foden; Haaland

Red Star Bělehrad: Glazer; Degenek, Mijailovic, Dragovic; Bukari, Krasso, Stamenic, Kangwa, Mitrovic; Jackson, Lucic, Olayinka

Předpověď

Citizens v minulé sezóně získali dlouho očekávaný pohár Ligy mistrů a letos nebude na nich žádný tlak ho obhájit. Nicméně dosud excelovali ve všech zápasech této sezóny. Pět z devíti domácích zápasů Man City v Lize mistrů skončilo se skóre vyšším než 3.5 a Red Star Bělehrad ztratil všech šest svých zápasů na půdě soupeře v této soutěži, přičemž inkasoval 22 gólů a jen dvakrát skóroval.

Dvě z těchto porážek přišly v Anglii, když v roce 2018/19 prohráli 0:4 s Liverpoolem a v sezóně 2019/20 0:5 s Tottenhamem Hotspur. Red Star Bělehrad se trápí při návštěvě Anglie a toto by mohla být další dlouhá noc v Manchesteru.

Manchester City 4-0 Red Star Bělehrad