Bournemouth vs Wolves náhled

Trenér Bournemouthu Andoni Iraola po porážce svého týmu v Premier League (PL) 3:0 s Evertonem před reprezentační přestávkou neudělal žádné údery a uvedl, že jeho tým „musí najít způsob, jak to zvrátit“ v souvislosti s pomalým začátkem kampaně. Tato jejich třetí ligová porážka v řadě je udržela ve spodních třech a na jedné z pouhých dvou stran, které v tomto termínu ještě neokusily vítězství v PL (D3, L5).

Je to daleko od toho, co klub očekával, když přivedl Iraolu, aby nahradil Garyho O’Neila, který je v minulém období udržel v nejlepší soutěži a nyní se vrací do vedení Wolverhamptonu Wanderers. Byl to O’Neil u kormidla, když Cherries vyhráli naposledy domácí zápas, po kterém nevyhráli v posledních šesti (D2, L4), přičemž během této mizerné sekvence skórovali jen dvakrát.

O’Neil si pravděpodobně užil reprezentační přestávku více než jeho bývalí zaměstnavatelé poté, co dovedl Wolves k remíze 1:1 s Aston Villou a poprvé od dubna se dostal do tří zápasů PL bez porážky (W1, D2). Mnozí předpovídali, že budou s tímto termínem bojovat, ale drží se na nižší pozici uprostřed tabulky (W2, D2, L4), přičemž O’Neil trvá na tom, že je stále „spousta prostoru pro zlepšení“.

Zatímco se snaží získat jeden přes svůj bývalý klub, nedávná historie naznačuje, že by to mohl být problém pro Wolves, kteří vyhráli pouze jeden z posledních 12 ligových zápasů venku (D3, L8). V minulé sezóně zde remizovali 0:0, což alespoň přispělo k rekordu pouhé jedné porážky z posledních šesti venkovních H2H (D4, L1).

Hráči ke sledování

Dominic Solanke v této sezóně vstřelil 60 % (tři) gólů Bournemouthu v PL, přičemž každý z nich byl prvním v zápase jeho týmu.

Číst:  Burnley proti Man City: Občané začínají novou sezonu v stylu

Soupeř Hwang Hee-Chan skóroval tolikrát v posledních třech zápasech Wolves, dvakrát mezi 50. a 70. minutou.

Horká statistika

Wolves vyhráli jen dva venkovní zápasy PL jako outsideři od začátku minulého semestru (D3, L14).