Zpráva Brighton vs Arsenal

Střelci : Saka 33′ (P), Havertz 62′, Trossard 86′

Arsenal triumfoval výhrou 3:0 proti Brightonu & Hove Albion na AMEX Stadium, což byl významný okamžik, když vystoupil na vrchol Premier League a dosáhl svého prvního ligového double nad Brightonem od sezóny 2020/21.

Arsenal začíná tvrdě

Od začátku Arsenal prokázal svůj záměr. Během prvních dvou minut byl blízko gólu Gabriel Magalhães, který těsně minul hlavičku z přímého kopu Martina Ødegaarda.

Navzdory promarněné příležitosti Julia Encisa pro Brighton si Arsenal udržel kontrolu. Bukayo Saka, který se pozoruhodně vrátil do týmu, předvedl své umění tím, že připravil Gabriela Jesuse ke slibné střele, kterou však brankář Brightonu Bart Verbruggen zmařil.

Zlom nastal, když faul Tariqa Lampteyho na Jesuse v pokutovém území umožnil Sakovi skórovat z místa a vstřelil tak svůj 14. ligový gól v sezóně.

Dominanci Arsenalu ještě upevnil velkolepý zákrok Davida Raya, který držel Brighton na uzdě až do poločasu.

Druhá polovina: Více toho samého

Ve druhém poločase Arsenal pokračoval v tlaku, přičemž Kai Havertz a bývalý spoluhráč z Chelsea Jorginho kombinovali svůj náskok. Arsenal neodradilo ani představení bývalého hráče Brightonu Leandra Trossarda, který čelil nepřátelskému přijetí od fanoušků svého bývalého klubu.

Trossardovo obratné zakončení nad Verbruggenem zdůraznilo působivý výkon a přispělo k pátému čistému kontu Arsenalu mimo domov.

Důsledky dnešního výsledku

Vítězství nejen ukončilo 12zápasovou domácí sérii Brightonu bez porážky, ale také podtrhlo touhy Arsenalu na titul a postavilo jej do čela závodu Premier League.

Brighton se mezitím ocitá pět bodů od první sedmičky a snaží se zvrátit své štěstí po třetím zápase v řadě bez vítězství.

Tento výkon Arsenalu Mikela Artety signalizuje obrovskou výzvu pro titul Premier League a ukazuje jak strategickou brilantnost, tak individuální talent. Jak sezóna pokračuje, honba Arsenalu za titulem nepřestává uchvacovat fotbalové fanoušky po celém světě a slibuje další vzrušující střetnutí v Premier League.

Číst:  Náhled Ajax vs Aston Villa