Náhled na zápas Sheffield United proti Man United

Sheffield United bude doufat, že přestávka mezinárodního fotbalu umožní jejich hráčům přehodnotit svůj příšerný start do Premier League (PL) sezony. Bod, který Blades získali z prvních osmi zápasů, je společně nejhorším startem v PL historii v této fázi a negativa pokračovala v porážce 3-1 na hřišti Fulhamu před přestávkou, při které zraněním hrozně zranil obránce Chris Basham.

Dalším návštěvníkem Bramall Lane je Manchester United, protivník, kterého Blades porazili 2:1 v jejich posledním vzájemném zápase PL v ročníku 2020/21. Tento úspěch však přišel venku a Sheffield United se s tímto soupeřem na domácí půdě potýká, naposledy zde porazili Rudé ďáble na úvodní víkend první PL sezony v roce 1992/93! Heckingbottom si přeje opakování, zvláště proto, že je v současnosti nejvíce favoritem na odchod z klubu jako další trenér PL.

Protějšek Erik ten Hag je na třetím místě v této statistice po chaotickém začátku sezony Manchester United. Jízda na stadionu Old Trafford neukazuje žádné známky zpomalení ani během přestávky. Když Scott McTominay svoji dvojbrankou v nastaveném čase získal výhru 2:1 proti Brentfordu před přestávkou, katarský miliardář Sheikh Jassim stáhl svou nabídku na koupi klubu od nepopulární rodiny Glazerů.

Na tuto zprávu navázala zpráva, že Sir Jim Ratcliffe se zdá být blízko nákupu menšinového podílu v klubu, což všechno odvrátilo pozornost od příšerné formy Rudých ďáblů, kteří jsou v průběžné tabulce uprostřed před svou cestou do Yorkshire. Vyřešení cestovní nemoci Manchesteru United bude Ten Hagovi ležet v hlavě, protože nedokázali vyhrát dva po sobě jdoucí zápasy venku v PL od roku 2023, ale mohou přerušit tu sérii po vítězství 1:0 proti dalšímu nově postupujícímu týmu Burnley v jejich posledním zápase venku.

Číst:  Předehrávka RC Lens vs Arsenal

Hráči, na které se dívat

Sheffield United by se mohli spolehnout na Oliho McBurnieho, aby vyřešili problémy s góly – v roce 2019 vstřelil vyrovnávací branku v 90. minutě v jejich posledním osobním vzájemném zápase na domácím hřišti, která zachránila remízu 3:3! Tenkrát se také prosadil Marcus Rashford, který ve čtyřech setkáních s Blades zaznamenal úchvatných šest přímých gólových asistencí (3 góly, 3 asistence).

Vítězná série

Manchester United je neporažený ve 12 zápasech PL proti nově postupujícím týmům (11 výher, 1 remíza) a vyhrál posledních devět takových zápasů.