Zpráva o utkání Chelsea proti Middlesbrough

Chelsea si v zápase druhého poločasu EFL Cupu zajistila jedno z největších vítězství poté, co otočila porážku 1-0 z prvního poločasu a vyhrála nad Middlesbrough vysoko 6-1 na Stamford Bridge.

Tohle byl zřejmě pro tým Chelsea nejdůležitější zápas v tuhle dobu nejistého působení Mauricia Pochettina, a tenhle velmi kritizovaný tým Blues byl na začátku zápasu proti svěžímu týmu Boro velmi pomalý. Pětinásobní vítězové se ale postupně dostávali do hry a Ben Chilwell – který začínal poprvé po téměř čtyřech měsících – sehrál klíčovou roli při Chelsea’s gólu v 15. minutě. Obránce svým pasem rozsadil obranu Boro a Raheem Sterlingho centr na Amando Broju, který ale zkazil svůj zásah, ale kapitán Boro Jonny Howson ho odkopl přímo do vlastní sítě.

Morgan Rogers měl hned poté šanci vrátit celkové vedení Boro, ale opět to byla Chelsea, která skórovala těsně před půlhodinou hry. Další Brojovo zakončení přesně nehýřilo kvalitou, ale nechtěně mířené do směru Enza Fernándeze se ukázalo jako rozhodující a Argentinský záložník otevřel skóre na druhé tyči hlavou po centrume Axela Disasiho.

Londýnský stadion Wembley byl zřetelně viditelný už o sedm minut později po ničivém průniku, který skončil klinickou střelou Disasiho od první trefy za brankáře Toma Glovera po centr Raheema Sterlinga. Cole Palmer následně dostal tým Pochettina do vedení 4-1 v celkovém skóre poté, co Daniel Barlaser zaváhal a umožnil bývalému záložníkovi Manchesteru City trefit branku před poločasem.

Michael Carrick by jistě chtěl, aby jeho hráči z Boro našli alespoň trochu hrdosti na těžký večer, ale i přes další šanci od Rogersa, kterého připravil Anfernee Dijksteel, přidal Palmer svůj druhý a pátý gól Chelsea v 77. minutě po skvělé první přihrávce od Conora Gallaghera. Noni Madueke ještě více zlepšil skóre neúprosným trestem za další hroznou obranu Middlesbrough.

Číst:  Zpráva Wolves vs Coventry FA Cup

Nicméně, byli to hosté, kteří měli poslední slovo v tomto večeru, když Rogers předvedl fantastickou střelu a stal se nejlepším střelcem soutěže, a poskytl tak fans trpících Teesiders alespoň něco, na co se mohou těšit po těžkém večeru.

Důležitost tohoto vítězství pro tým Pochettina nelze podceňovat v tom, co bude prvním finálem poháru v éře Todda Boehly. Chelsea se stala jen třetím klubem, který se dostal do svého 10. finále EFL Cupu, kde 25. února čeká Liverpool nebo Fulham. Zatímco Middlesbrough se zase musí soustředit na soutěž a bitvu o play-off v anglickém šampionátu.

Náš pohled: Pochettino může vyhrát titul pro Chelsea

Když se podíváme na začátek sezony Chelsea, bylo by nemožné si představit, že Blues se dostanou do domácího finále ve stejném ročníku. Pokud se ale podíváme na současnou situaci, tak Pochettinovi muži jsou teď na jedno utkání od zisku trofeje. Nic nenasvědčuje tomu, že by to nedokázali, hlavně protože si v tomto ročníku vedou dobře proti ostatním “top” týmům.

Ať už to bude Liverpool nebo Fulham, na které Chelsea narazí ve finále EFL, Blues jsou nyní silnými favority alespoň na zisk jedné trofeje v této sezóně, a to i přes veškeré nepříznivé okolnosti.