Liverpool překonávají Bournemouth 4-0 a posouvají se o pět bodů vpřed

Dominantní Liverpool si pokračuje ve své vítězné sérii, která zahrnuje pět po sobě jdoucích vítězství ve všech soutěžích. Po nedělním vítězství 4-0 nad Bournemouthem si upevňuje své první místo v Premier League.

Konstantní výkony proti soupeřům jsou pro Kloppeovy muže klíčová vlastností a toto vítězství je již jejich devátým triumfem v posledních deseti duelech s Cherries v lize.

Zápas na jižním pobřeží probíhal za kulisy vířících větrů a deště, napovídajících na méně klasický duel Premier League. Úvodní fáze zápasu tomu odpovídala, s oběma týmy opatrně hledajícími otvírací branku. První poločas pokračoval ve stejném duchu, ani jednomu týmu se však přes jejich úsilí nepodařilo vytvořit zásadnější příležitosti.

První poločas se však soustředoval na kontroverzní okamžik, který upoutal pozornost, a to k velké frustraci manažera Liverpoolu, Jürgena Kloppa. Byl zřetelně naštvaný, když výzva Justina Kluiverta na Luise Díaze, připomínající incident s Curtisem Jonesem v Tottenhamu, nebyla potrestána vyloučením hráče Cherries.

Druhý poločas sliboval více vzrušení než pomalý první, a skutečně, branka v prvních pěti minutách vytvořila jinou atmosféru. Darwin Núñez, který čelil nedávné kritice, vytrval a byl odměněn za skórování dobře koordinovaného týmového gólu těsně uvnitř vápna. Reakce Bournemouthu na toto zaváhání byla výrazně ztlumená.

Liverpool si pak pevně zajistil třetí gól dvacet minut před koncem, když Diogo Jota zasáhl blízkou tyč. Jota, který přispěl k Liverpoolskému impozantnímu výkonu, když v 31 zápasech Premier League skóroval 26krát, se nespokojil pouze s jedním gólem a rychle přidal další do své kolekce. Po počáteční penalizaci precizně zacílil svou druhou šanci do dalekého rohu a zabezpečil tak důrazné vítězství Červených.

Číst:  Southampton VS West Ham United Preview a tipy: Třetí výhra Hammers v řadě?

Núñez přidal ve nastaveném čase poslední třešničku na dortu Liverpoolské bezchybného výkonu, když zaznamenal další gól a tak vylepšil vítězství, které nejen upevnilo Liverpoolský náskok pěti bodů na čele, ale také na chvíli udrželo Manchester City na uzdě.

Mezitím se Bournemouth nachází v průměrné pozici tabulky, pohodlně vzdálen od ohrožení sestupem, ale výrazně zaostávající za evropskými pozicemi.

Liverpool jsou skutečnými adepty na titul – Naše myšlenky

Vítězství 4-0 proti Bournemouthu samo o sobě neznamená, že by se Liverpool mohl stát adeptem na titul, ale způsob, jakým Reds dokážou vydolovat výsledek proti kterémukoli soupeři, je pravděpodobně jejich největší silou. Dokonce i v nepřítomnosti klíčových hráčů si Liverpool v této sezóně vedl dobře a po tom, co nyní odskočil o pět bodů (i když City má jeden zápas k dobru), nyní se jeví jako největší hrozba pro titul pro City, nikoliv pro Arsenal.