Zápasová zpráva: Fulham vs Newcastle

Newcastle United porazilo Fulham 2:0 ve čtvrtém kole FA Cupu, i když nehráli na svých nejlepších výkonech po většinu zápasu. Již třetí ze svých posledních jedenácti vítězství si Magpies připsali na konto proti Cottagers.

V páté minutě Jacob Murphy dostal dar od zmatku mezi Bobbym De Cordova-Reidem a Antoneem Robinsonem. Murphy měl svůj první start od listopadu a hned zkazil gólovou příležitost, když přímo na Mareka Rodáka pouze vystřelil. Na druhé straně musel slovenský brankář Martin Dúbravka vykonat daleko těžší zákrok, když dosáhl na střelu Rodriga Munize, která se zdála mířit do spodního rohu brány.

Fulham převzal kontrolu nad zápasem v průběhu prvního poločasu, s Harrym Wilsonem, který se dostával do slibných pozic a hrál několik krásných pasů. To však nepřineslo příležitosti k dalšímu testování Dúbravky. Střela Munize byla odražena Svenem Botmanem mimo bránu. Cottagers následně utrpěli dvě rány před poločasem. Nejprve nezvládli daný odražený míč od Dani Burna a čistě trefená střela od Seana Longstaffa nedala Rodákovi žádnou šanci. Poté Wilson nakonec opustil hřiště s poraněním ramene.

Domácím se i přes to, že byli hlavními agresory proti rozervanému týmu Newcastle-u, nedařilo najít cestu do hry. Jejich naděje byly definitivně zlomeny v šedesáté minutě, kdy Burn nejrychleji zareagoval po zákroku Botmana a zasáhl míč do sítě.

Marco Silva a jeho mužstvo stále hledali způsob, jak se vrátit do hry. Raúl Jiménez dobře stoupl k přímému centru Kennyho Teteho, ale jeho hlavička mířila mimo bránu. Antonee Robinson těsně minul branku svou střelou do boční sítě.

Jejich snahy byly marné, Newcastle si pohodlně udržel vedení a postoupil do pátého kola FA Cupu podruhé za posledních 18 sezon, tím si udržel naději na získání trofeje v této sezóně. Na druhou stranu, Fulham bude hořce přemýšlet o dvou vypadnutích z soutěží za méně než týden, protože se jim podařilo projít tohoto kola FA Cupu jen jednou za posledních sedm sezon.

Číst:  Southampton VS Manchester United Preview a tipy - 27/08/2022