Zápasová zpráva Newport vs Manchester United

Manchester United postoupili do pátého kola FA Cupu, ale bylo to daleko od hladké plavby, protože odolávali odporu Newport County a vyhráli 4-2 na stadionu Rodney Parade.

Veškerý tlak byl na United před tímto zápasem Davida a Goliáše, a to se ještě zvýšilo absencí Marcuse Rashforda po jeho údajných přestupcích tento týden. Muži Erika ten Haga byli od začátku profesionální, nespali čas a hned se ujali vedení. Plynulý pohyb Červených ďáblů vyvrcholil tím, že Antony našel Bruna Fernandese na hranici vápna, což umožnilo hostujícímu kapitánovi trefit se do blízkého rohu a skórovat ve třetím po sobě jdoucím zápase FA Cupu.

Dvanáctinásobní vítězové vypadali nebezpečně pokaždé, když šli dopředu, a Newport prostě neměl odpověď, když byl jejich manko okamžitě zdvojnásoben. Pozornost se tentokrát přesunula doprava, kde Diogo Dalotův návrat našel 18letého Kobbieho Mainoo, který se šikovně trefil do vzdáleného rohu pro svůj první gól v dresu United.

Šance pokračovaly pro hosty, Alejandro Garnacho vystřelil na břevno a Antonyho pokusy byly blokovány. Newport do té doby nabídl velmi málo směrem dopředu, dokud se z ničeho nic Bryn Morrisova pečlivě trefená střela neodrazilo na debutujícího brankáře Altaye Bayındıra, aby dostali Exiles zpět do hry.

Snížení skóre oživilo ty v Rodney Parade před přestávkou a s tímto impulsem Newport úžasně vyrovnal zápas do dvou minut po začátku druhé půle. Adam Lewisova přesná přihrávka zleva byla usměrněna do sítě nejlepším střelcem Willem Evansem, aby šokovala United, jejichž obrana, minimálně řečeno, chyběla intenzita.

Newport si zápas užíval a vyvíjel tlak, ale nedařilo se jim z toho těžit, a když se jim nakonec podařilo, kousek smůly se proti nim obrátil, protože hosté obnovili své vedení. Luke Shawův zahnutý pravý pokus se odrazil od tyče a Antony chytře reagoval, aby usměrnil odražený míč do sítě a skóroval poprvé od dubna minulého roku.

Číst:  Southampton VS Fulham: Fulham se snaží vrátit na vítězné cesty

S

Po tak výborném zotavení ze dvoubrankového manka Newport nedokázal vyvolat další obrat, a tak padli poraženi a opustili FA Cup ve čtvrtém kole. Rasmus Højlund, který byl celé odpoledne frustrován nedostatkem služeb, pečetil vítězství v nastaveném čase, když bezpečně usměrnil odražený míč do sítě a zajistil tak svému týmu místo ve pátém kole, kde navštíví buď Bristol City nebo Nottingham Forest.