Náhled na zápas Manchester City proti Burnley

Po nedávném vítězství 1-0 nad Spurs v FA Cupu se Manchester City znovu zaměřuje na Premier League, kde stíhá nevídaný čtvrtý po sobě jdoucí ligový titul. Protivníkem jim budou Burnley, tým bojující o záchranu a proti kterému Pep Guardiola dosud neztratil, s rekordem 16 výher a 1 remízy.

Dominantní historie Manchesteru City

Historie mezi těmito dvěma týmy je silně nakloněna Manchesteru City, zejména pokud vezmeme v úvahu Guardiolovo působení proti Burnley a jeho sérii osmi po sobě jdoucích výher bez obdrženého gólu proti nim.

K tomu přidává sílu City jejich úžasný rekord 29 zápasů bez porážky doma ve středu v Premier League, s 18 po sobě jdoucími výhrami.

Těžký boj Burnley

Vincent Kompany se v tomto utkání setká se strašlivou výzvou při přípravě Burnley, zejména když si vzpomeneme na loňskou porážku 6-0 ve čtvrtfinále FA Cupu na Etihad Stadium.

Burnley, které nedávno remizovalo 1-1 s Lutonem v kontroverzním závěru, neporazilo na hřišti Manchester City v nejvyšší soutěži od března 1963. Nicméně jejich výhry proti aktuálním šampionům na cizím hřišti od sezóny 2017/18 nabízejí naději.

Klíčový souboj na hřišti

Zorné světlo bude upřeno na útočníka City Erlinga Haalanda, který se po zranění vrací a ve dvou posledních zápasech proti Burnley vstřelil již pět gólů.

Postavit se mu bude brankář Burnley James Trafford, odchovanec akademie Manchesteru City, který v této sezóně v průměru zachytává více než čtyři střely na zápas v Premier League.

Klíčová statistika

Zajímavým číslem je konzistence Manchesteru City, který vedl na poločas v devíti z devíti domácích zápasů v Premier League této sezóny. Tento trend by se mohl pokračovat i v nadcházejícím zápase proti Burnley.

Číst:  Fulham VS Wolves: Bílí pokračují v opravdovém evropském tažení

Když Manchester City usiluje o prodloužení své vítězné série a Burnley se snaží překonat svou pozici outsidera, toto utkání Premier League na Etihad Stadium slibuje střet dvou rozdílných osudů.

S klíčovými hráči jako Erling Haaland a James Trafford, kteří mají zásadní vliv, se fanoušci mohou těšit na zajímavý souboj mezi titulovým titánem a týmem bojujícím o přežití v Premier League.