Liverpool porazila Chelsea 4:1 v zápase na Anfieldu

Jurgen Klopp se připojil k elitnímu klubu manažerů se 200 výhrami v Premier League, když Liverpool ovládl Chelsea výsledkem 4:1 na Anfieldu. Tato důrazná výhra vrátila Liverpool zpět na vrchol tabulky Premier League a přerušila sérii remíz mezi těmito dvěma týmy.

Boj na začátku a proražení

Liverpool, vedený dynamickou dvojicí Luisem Díazem a Darwinem Núñezem, začal silně. Núñezovi úsilí bylo původně zmařeno za pomoci Chelsea od Đorđe Petroviće a brankové konstrukce. Průlom přišel ve 23. minutě, když Diogo Jota obratně minul obránce Chelsea a skóroval. První gól za Liverpool v seniorské kategorii vstřelil Conor Bradley přihrávkou od Díaze a zdvojnásobil tak vedení týmu, což naznačovalo, že Chelsea čeká tvrdý zápas.

Neproměněné příležitosti a dominanci Liverpoolu

Liverpool by mohl ve druhé půli zvýšit svůj náskok, ale střelecky nevyužil pokutový kop Núñeze. Ve druhém poločase se Chelsea pokusila oživit svůj útok s pomocí Malo Gustyho a Mykhaila Mudryka, ale jejich úsilí mělo jen minimální dopad na hru. Liverpool pak přidal třetí gól díky Dominiku Szoboszlaiovi, který hlavičkoval centr od Bradleyho.

Krátké oživení Chelsea a kontroverze

Chelsea se podařilo snížit manko gólem Christophera Nkunkua, ale jejich moment byl narušen, když jim byl upřen pokutový kop za faul Virgila van Dijka na Nkunkua. Kontroverze zvýšily napětí, ale Liverpool si udržel klid.

Závěr ve velkém stylu

Luis Díaz pečetil vítězství Liverpoolu gólem po centr od Núñeze. Tato výhra ukončila sérii remíz mezi Liverpoolem a Chelsea a přidala další prohru do statistiky Mauricia Pochettina na Kloppa.

Dominantní vítězství Liverpoolu nad Chelsea na Anfieldu je důkazem taktického génia Jurgena Kloppa a útočné síly týmu. Zatímco Liverpool pokračuje v boji o titul Premier League, Chelsea čelí výzvě regroupovat se po další porážce proti soupeři ze čtyřčlenné špičky tabulky. Tento zápas nejen zdůraznil sílu Liverpoolu, ale také představoval historický milník v Kloppově slavné kariéře.

Číst:  Předpověď zápasu mezi Bournemouthem a Arsenalem