Reportáž Liverpool vs Tottenham

Střelci : Salah 16′, Robertson 45′, Gakpo 50′, Elliott 59′; Richarlison 72′, syn 77′

Liverpoolu dovedl ke klíčovému vítězství 4:2 proti Tottenhamu Hotspur na Anfieldu, protože funkční období Jürgena Kloppa se blíží ke konci s působivými domácími statistikami proti Spurs, kteří nyní čelili 32 porážkám při svých návštěvách Premier League na Merseyside.

První polovina: Salah udává tón

Utkání začalo s vysokou energií, což odráželo potřebu obou týmů zvrátit nedávné špatné formy. Mohamed Salah, zpět v základní sestavě, byl obzvláště čilý, narazil na břevno brzy, než konečně prolomil patovou situaci v 16. minutě.

Jeho gól, dobře umístěná hlavička z asistence Codyho Gakpa, postavil Liverpool na dominantní cestu.

Navzdory defenzivním snahám Tottenhamu, včetně zásadních zákroků Emersona Royala, Liverpool zdvojnásobil svůj náskok prostřednictvím Andrewa Robertsona, který využil odrazu z úvodní střely Salaha.

Druhý poločas: Kontrola Liverpoolu a Fightback Tottenhamu

Po přestávce Liverpool rychle zvýšil své vedení, když Harvey Elliott a Cody Gakpo spojili své vedení na 3:0.

Elliott pak přidal velkolepou čtvrtou a poslal curlingový úder do horního rohu.

Tottenham však ukázal odolnost. Richarlison vyvolal potenciální comeback, když během pěti minut skóroval a asistoval Heung-min Sonovi, aby snížil manko na 4-2.

Navzdory dalším šancím Spurs zacelit mezeru se obrana Liverpoolu držela pevně a zajistila si výhru, která udrží jejich impozantní domácí rekord nedotčený.

Důsledky pro oba týmy

Toto vítězství bylo pro Liverpool klíčové a poskytlo významnou morální podporu, když se blíží Kloppovo loučení na Anfieldu. Pro Tottenham tato prohra prodloužila jeho znepokojivou sérii na čtyři po sobě jdoucí porážky v Premier League; situace, která od listopadu 2004 nenastala.

To dále zdůrazňuje jejich defenzivní zranitelnost a hromadí tlak na jejich kampaň za evropskou kvalifikaci.

Číst:  Zpráva Coventry vs Manchester United FA Cup

Vzhledem k tomu, že Kloppovo památné působení stále končí, robustní domácí výkon Liverpoolu proti historicky náročnému soupeři, jakým je Tottenham, zůstane vrcholem jeho odkazu na Anfieldu.