Zápasový přehled Burnley vs. Fulham

Ve vzrušujícím zápase plném fotbalových výšek a propadáků bylo dlouho očekávané vítězství Fulhamu na hřišti Turf Moor zmařeno obrázobným druhým poločasem zápasu odolného Burnley, který vyvrcholil napínavou remízou 2:2.

Pomalý start se promění v dominanci Fulhamu

Zápas začal bez událostí, pouze vzdálená střela Sandera Bergeho stála za zmínku, dokud Fulham nezískal kontrolu. Využitím známé slabiny Burnley z rohů João Palhinha využil přesného centru Andrease Pereiry a dostal Fulham do vedení.

Hosté svou výhodu zdvojnásobili bizarním způsobem, když Rodrigo Muniz využil dezorganizované obrany Burnley a v 21. minutě překonal Jamese Trafforda.

Fandové Burnley vyjadřují zklamání

Turf Moor byl zklamaný devíti porážkami v 11 zápasech doma před tímto zápasem a vyjádřil své frustrace při odchodu týmu do šaten v poločase. Kormidelník Burnley Vincent Kompany se musel vypořádat s odvážnou výzvou obrátit zápas.

Druhá poločasová obroda Burnley

Navzdory příchodu nového obránce Maxima Estève se Burnley po přestávce původně potýkalo s útoky Fulhamu. Nicméně, hra se změnila poté, co David Datro Fofana přišel na hřiště. Fofana rychle ovlivnil průběh hry, když se spojil s Lorenzem Assignonem a snížil manko.

Fulhamu uniká vedení

Fulham se statečně pokoušel zvládnout zápas, ale jeho úsilí bylo zmařeno, když se Fofana opět ukázal jako klíčový hráč a v první minutě nastavení vyrovnal, poslal Fulhamovy hráče a fanoušky do zlomených srdcí.

Pro Burnley představuje remíza ztracenou příležitost, jak získat rozhodující vítězství v boji o záchranu. Pro Fulham je remíza hořkosladkým výsledkem, neboť byli na pokraji prolomení dvacetileté kletby na hřišti Turf Moor.

Tento výsledek zanechává oběma týmům přemýšlení, co bylo možné dosáhnout v zápase, který předvedl nepředvídatelnost a vzrušení Premier League.

Číst:  Náhled na zápas Wolves vs Tottenham