Remíza mezi Evertonem a Tottenhamem – zápasní zpráva

Everton, vedený Seanem Dychem, ukázal neskutečnou odolnost a zajistil si remízu 2-2 proti Tottenhamu, týmu, proti kterému tento Angličan dříve bojoval, s pouhými dvěma výhrami ve 19 zápasech (D5, L12). Zápas na stadionu Goodison Park byl jízdou na horské dráze emocí, přičemž oba týmy předvedly svou útočnou sílu.

Vedoucí gól Tottenhamu a odpověď Evertonu

Zápas začal s předností pro Tottenham, když Destiny Udogie připravil asistenci pro Richarlisona, který skóroval proti svému bývalému klubu ve čtvrté minutě.

Nicméně Everton nedovolil, aby toto brzké zaváhání zlomilo jejich ducha. Ve 30. minutě vyrovnal skóre Dwight McNeilův přesný centr, který našel Jamese Tarkowskiho, který asistoval Dominicu Calvert-Lewinovi k blízkosti hlavičky.

Tottenham opět získává vedení před poločasem

Tottenham rychle nabral sebedůvěru, když Timo Werner sehrál klíčovou roli na levé straně hřiště. Jeho asistence na Jamese Maddisona, který poté připravil Richarlisonovi, umožnila Brazilci střílet svůj druhý gól skvělým zápisem od okraje šestnáctky před poločasem.

Ve druhém poločase Tottenham agresivně usiloval o rozšíření svého vedení, několikrát vyzval brankáře Evertonu Jordana Pickforda. Pickford provedl několik klíčových zákroků, odmítl Pedro Porra a Wernera a zastavil silnou ránu Maddisona.

Pozdní vyrovnání Evertonu otřásá tabulkou

Když se zdálo, že Tottenham si vezme všechny tři body, Jarrad Branthwaite z Evertonu se stal nepravděpodobným hrdinou. Využil situace po standardní situaci a hlavou vyrovnal z pozice na zadní tyči.

Tato remíza dočasně přitlačila Everton mimo sestupové příčky, čeká se na výsledek zápasu mezi Luton Town a Newcastle United.

Tottenham, který je řízený Angelem Postecoglouem, si udržel své místo ve skupině čtyř, přestože výsledky z víkendu by mohly potenciálně změnit jejich postavení.

Číst:  Zpráva AS Řím vs Brighton

Remíza 2-2 je důkazem bojovného ducha Evertonu a útočného stylu Tottenhamu, což má značné důsledky pro oba týmy v tabulce Premier League.

Jak sezóna postupuje, tento zápas bude nepochybně pamatován jako klíčový okamžik v kampaních Evertonu a Tottenhamu.