Manchester United proti West Hamu – Zpráva o zápase

Manchester United pokračoval ve své působivé formě roku 2024 rozhodující výhrou 3-0 proti West Hamu United na Old Trafford, udržujíc si tak svou nep poraženou domácí bilanci ve vzájemných zápasech proti Hamers ve všech soutěžích.

Vysokooktanový start

Zápas začal intenzivním bojem, při kterém se oba brankáři museli brzy dostat na test. Alphonse Areola provedl důležitý zákrok pro West Ham, když odmítl pokus Bruna Fernandese, zatímco André Onana stejně obratně zneškodnil pokus Bena Johnsona z dálky.

Agresivní projev United brzy přinesl ovoce, když Casemiro připravil Rasmuse Højlunda, který prokázal neuvěřitelnou chladnokrevnost a vystřelil Manchester United do vedení uprostřed prvního poločasu.

Reakce a odolnost West Hamu

Navzdory ztrátě gólu zareagoval West Ham Davida Moyese pozitivně, ale bojoval o okamžitou vyrovnávací branku. United těsně před poločasem téměř zdvojnásobili svůj náskok, ale Højlund trefil jen břevno.

Druhé poločas: Unitedova dominance pokračuje

Po změně brankáře u West Hamu se United neprodleně pustili do druhé půle a navýšili své vedení deflektovanou střelou od Alejandra Garnacha. Červený ďábelé, si vědomi svých předešlých zranitelností, usilovali o třetí gól. West Ham se dočkal jiskry naděje v útoku Jarroda Bowena, ale důležitý zákrok Dioga Dalota udržel dvoubrankovou výhodu United nedotknutou.

Zajištění vítězství

Manchester Unitedova obrana, která byla tento rok často bodem obav, se ve druhé polovině zápasu držela pevně. Tato solidní výkon obránců položila základy pro Scotta McTominayho a Garnacha, kteří v 84. minutě spojili své síly a Garnacho dokonal svůj druhý gól a zapečetil výhru pro United.

3-0 vítězství nejen předvedlo útočnou sílu United, ale také odhalilo jejich dlouho potřebnou defenzivní soliditu, která jim zajistila pouze jejich třetí čisté konto ve 12 domácích ligových zápasech.

Číst:  Zpráva ze zápasu Fulham vs Bournemouth

Tým Erika ten Haga se nyní nachází v dobré pozici ve vybojování místa v top čtyřce, které je od čtvrtého Aston Villy dělí osm bodů.

Tento zápas na Old Trafford byl důkazem rostoucí sebevědomí a taktického umu Manchesteru United pod vedením Ten Haga, což je další významný krok směrem k jejich ambici vrátit se do elitních pater Premier League.