Zpráva ze zápasu Arsenal vs Liverpool

V elektrizujícím 200. vzájemném ligovém souboji dokázal Arsenal v Emirates Stadium zajistit klíčové vítězství 3:1 nad Liverpoolem, oživující jejich ambice získat titul v Premier League a konec třízápasové absence výhry proti Redsdům.

Naplněný začátek s vedením Arsenalu

Zápas začal vysokou intenzitou, ale chyběly brzké střely na branku. David Raya z Arsenalu zahájil rychlý útok, který vyústil v útok Gabriela Martinelliho, ale ihned to nevedlo ke konkrétnímu výsledku.

Průlom přišel ve 14. minutě, kdy Martin Ødegaardovou přihrávkou na Kai Havertze se nabídl Bukayo Saka, který dokázal využít Havertzův odraz a otevřel skóre pro Gunners.

Arsenalova převaha a odpověď Liverpoolu

Arsenal si udržoval kontrolu, Ødegaard a Gabriel neustále hrozili zvýšením vedení, ale obranné úsilí Liverpoolu vedené Virgilem van Dijkiem udrželo stav na uzdě.

Ve dramatickém závěru poločasu využil Luis Díaz obrannou chybu mezi Williamem Salibou a Rayou a vyrovnal pro Liverpool.

Druhý poločas: Renaissance Arsenalu a blamáž Liverpoolu

Druhý poločas začal Liverpoolem, který nejprve tlačil na výhodu, Alexis Mac Allister a Curtis Jones si vytvářeli blízké šance. Arsenal se však nevzdával a získal zpět momentum, a to díky obranné chybě Van Dijka a Alissona Beckera, kterou Gabriel Martinelli využil a poslal Arsenal zpět do vedení.

Late drama a pojistka vítězství

Intenzita zápasu dále eskalovala, když Ibrahima Konaté dostal červenou kartu a poté Leandro Trossard skóroval Alissonovi mezi nohama, zajišťující výhru Arsenalu.

Mikel Arteta oslavoval, když Arsenal zmenšil odstup na pouhé dva body za lídrem ligy Liverpoolem a také ukončil Reds 12zápasovou neporazitelnost ve všech soutěžích.

Toto vítězství znamená pro Arsenal víc než jen tři body, znovu rozdmýchává jejich boj o titul a ukazuje jejich odolnost proti soupeřům z první ligy. Liverpool, který čelí své první porážce v několika zápasech, nyní čelí těžšímu boji o nejvyšší příčky tabulky Premier League, přičemž Arsenal se prokazuje jako formidabilní soupeři o korunu.

Číst:  Bournemouth vs Luton Preview