Zpráva Aston Villa vs Brentford

Střelci : Watkins 39′, 81′, Rogers 46′; Zanka 59′, Mbeumo 61′, Wissa 68′

Aston Villa a Brentford sehrály senzační remízu 3:3 ve Villa Parku a ukázaly nepředvídatelnost a vzrušení Premier League ve hře, která měla vše od comebacků po pozdní vyrovnávací góly.

Signály včasného varování z Brentfordu

Navzdory nižšímu umístění v lize, Brentford začal zápas na přední noze, přičemž Sergio Reguilón na začátku testoval obranu Vily.

Těsný pokus Bryana Mbeuma z přímého kopu signalizoval záměr Bees, ale také se zdálo, že probudil hostitele ze spánku.

Vilova odezva a Watkinsova zdatnost

Dynamika se posunula, když Aston Villa, povzbuzená návratem klíčových hráčů Ollie Watkins a John McGinn, začala prosazovat dominanci. Watkins, pokračující ve své působivé formě, otevřel skóre razantní hlavičkou a označil svůj 17. ligový gól v sezóně.

V prvních fázích druhého poločasu Villa zdvojnásobila svou výhodu prostřednictvím Morgana Rogerse a zdánlivě jim dala kontrolu nad nerozhodným výsledkem.

Pozoruhodný návrat Brentfordu

Brentford předvedl neuvěřitelný comeback, nejprve šťastným gólem Mathiase Jørgensena a poté o minutu později vyrovnal Mbeumův volej. Yoane Wissa dokonal obrat pro Bees, když klepal na Reguilónův centr a zajistil hostům překvapivé vedení.

Watkins zajišťuje bod pro Villa

Drama ještě zdaleka neskončilo, když Watkins, tváří v tvář svému bývalému klubu, se znovu prosadil zásadní hlavičkou a vyrovnal skóre na 3-3.

Oba týmy měly šance urvat vítězství v závěrečných okamžicích, přičemž především Villa tvrdě tlačil na vítěze, ale nakonec se body dělily.

Zásadní bod pro obě strany

Výsledkem je, že se Aston Villa o kousek přiblížila k zajištění kvalifikace Ligy mistrů UEFA pro příští sezónu, což by v případě, že by ji zvládli, byla spravedlivá odměna za jejich odolnost a útočný talent. Pro Brentford, zajištění remízy poté, co prohrávali o dva góly, ukazuje jejich bojovnost, která by mohla být zásadní v jejich boji proti sestupu.

Číst:  Newcastle United VS Fulham: Straky se chtějí vrátit na vítěznou vlnu

Jak se sezóna blíží ke svému vyvrcholení, oba týmy se budou snažit na tomto výkonu stavět, přičemž Villa hledí na evropský fotbal a Brentford si klade za cíl zajistit si přežití v Premier League.