Zpráva Wolves vs West Ham

Střelci : Sarabia 33′ (P); Paqueta 73′ (P), Ward-Prowse 85′

West Ham zorganizoval vzrušující comeback ve druhém poločase a zajistil si výhru 2:1 proti Wolverhampton Wanderers na stadionu Molineux, čímž zaznamenal svůj druhý nejlepší double nad Wolves .

Hra dvou polovin

Utkání začalo na soutěžní notu, kdy si obě strany v ligovém pořadí těsně sedly a soupeřily o potenciální evropské místo.

West Ham v úvodu zápasu hrozil otevřením skóre zákrokem Jarroda Bowena a promarněnou příležitostí Tomáše Součka, čímž nastavil tón k intenzivní bitvě. V průběhu poločasu však Wolves nabírali na síle, dynamická hra Rayana Aït-Nouriho vedla k zasloužené penaltě, kterou proměnil Pablo Sarabia a dostal hosty do vedení.

Taktická změna West Hamu podněcuje comeback

Taktické úpravy Davida Moyese v poločase, včetně představení Benjamina Johnsona a Michaila Antonia, výrazně změnily dynamiku hry.

Navzdory zranění nejlepšího střelce Bowena našli Hammers novou energii. Chladně provedená penalta Lucase Paquetá vyrovnala strany a připravila půdu pro dramatické finále.

Pozdní drama a kontroverze

V posledních okamžicích zápasu letěl větrem podporovaný roh Jamese Warda-Prowse přímo do sítě, omráčil publikum v Molineux a poskytl West Hamu nečekané vedení.

Zdálo se, že pozdní vyrovnání od Maxe Kilmana zachránilo bod pro Wolves, ale zásah VAR zmařil naděje hostitelů a potvrdil památné vítězství Hammers.

Toto klíčové vítězství vdechlo život kampani West Hamu a poskytlo významnou podporu v jejich snaze o evropskou kvalifikaci.

Hammers prokázali odolnost a strategickou prozíravost, překonali nepřízeň osudu a zajistili si všechny tři body. Pro Wolves je tento výsledek hořkou pilulkou, kterou je třeba spolknout, zvláště poté, co ovládli části zápasu a čelili kontroverznímu pozdnímu rozhodnutí.

Utkání si budete pamatovat pro své dramatické zvraty, předvádějící nepředvídatelnost a vzrušení Premier League. Oba týmy mají o co hrát, jak se sezóna blíží ke svému vrcholu, přičemž evropské sny jsou stále živé.

Číst:  Leeds vs Bournemouth Preview a tipy: Domácí si začínají věřit