Zpráva Manchester City vs Luton

Střelci : Hashioka 2′ (OG), Kovacic 64′, Haaland 76′ (P), Doku 87′, Gvardiol 90+3”; Barkley 81′

Manchester City se posunul do čela tabulky Premier League poté, co na Etihad Stadium porazil Luton Town 5:1.

Toto vítězství prodloužilo jejich působivou sérii neporazitelnosti v lize na 17 zápasů, čímž předvedli svou impozantní přítomnost doma, kde neprohráli od listopadu 2022.

Vítězství přichází v patách jejich vysokooktanové remízy 3-3 proti Realu Madrid v Lize mistrů UEFA , což dodává impuls jejich honbě za titulem.

Včasný neúspěch pro město Luton

Luton Town se ocitl na zadní noze téměř okamžitě po výkopu. Pouhé dvě minuty hry se vytrvalost Erlinga Haalanda vyplatila, když odražená střela Daikiho Hashioky skončila v zadní části sítě a City se tak brzy dostalo do vedení.

Navzdory Lutonovým pokusům udržet pevnost, neúnavný tlak City zvýraznil propast mezi týmy nejvyšší úrovně a těmi, kteří bojovali o sestup.

City’s Control and Late Flourish

Dominance City byla jasná, když si užívalo drtivou většinu držení míče a několik pokusů na branku trefilo v prvním poločase tyč.

Jejich snaha přinesla ovoce ve druhém poločase, kdy strhující halfvolej Mateo Kovačić zdvojnásobil jejich vedení.

Luton vykazoval krátké známky života, trefil břevno přes střídajícího Cauleyho Woodrowa, ale byla to pouhá útěcha v zápase, kterému dominovalo City.

Stavidla se otevřela v závěrečných fázích, když Haaland proměnil penaltu, následovaly góly Joška Gvardiola a Jérémyho Dokua, kteří po několika hrozivých nájezdech nakonec našli síť. Ross Barkley dokázal Lutonovi jednu stáhnout, ale bylo příliš pozdě.

Důsledky pro oba týmy

Vítězství posílá Manchester City na vrchol ligy, dva body před svými nejbližšími rivaly o titul Arsenalem a Liverpoolem, kteří ještě nehrají své víkendové zápasy.

Číst:  Sheffield vs Crystal Palace: nově povýšené Sheffield čelí obtížnému testu proti Palace

Porážka Luton Town mezitím prohlubuje jejich sestupové trápení, nechává je chřadnout v zóně poklesu na brankový rozdíl a stále hledají svou první venkovní výhru od prosince.

Vítězství Manchesteru City nastavuje vysokou laťku pro Arsenal a Liverpool v jejich nedělních zápasech a v průběhu sezóny ještě zintenzivňuje boj o titul.

Na druhou stranu Luton čelí těžké výzvě zajistit si status Premier League, přičemž každý zápas nabývá na významu, jak se sezóna blíží ke svému vrcholu.