Zpráva Bournemouth vs Manchester United

Střelci : Solanke 16′, Kluivert 36′; Fernandes 31′, 65′ (P)

V pulzujícím střetnutí na Vitality Stadium se Bournemouth a Manchester United podělily o kořist a remizovaly 2:2.

Navzdory nedávné nejisté formě Manchesteru United, který v posledních sedmi zápasech Premier League vyhrál pouze jedno, to byl Bournemouth, kdo nastartoval s intenzitou a rychle se ujal vedení přes Dominica Solankeho.

Útočník využil chyby v obraně od Willyho Kambwala a poskytl Cherries brzkou výhodu.

Promeškané příležitosti a reakce United

Bournemouth téměř zdvojnásobil svůj náskok krátce po svém úvodním zápase, ale brankář United André Onana předvedl zásadní zákroky, aby udržel svůj tým ve hře.

Manchester United se dokázal vrátit do zápasu proti běhu hry díky Brunu Fernandesovi, který našel síť po tahanici v boxu a vyrovnal skóre.

Neutuchající tlak Bournemouthu se však opět vyplatil, když jejich vedení přesným zakončením obnovil Justin Kluivert.

Dřevěné drama a ekvalizér druhé poloviny

První poločas skončil úderem obou týmů do dřeva, což naznačuje, jak vyrovnaný zápas byl.

Ve druhém poločase Bournemouth pokračoval v tlaku, ale kontroverzní házenkářské rozhodnutí proti Adamu Smithovi umožnilo Brunovi Fernandesovi skórovat z penalty, čímž United znovu vyrovnali.

Napjaté závěrečné momenty a vyvození závěrů

Intenzita hry nepolevila, oba týmy hledaly pozdního vítěze. Dramatická chvíle přišla, když si Bournemouth myslel, že vyhrál další penaltu, ale rozhodnutí bylo zrušeno a po kontrole VARem byl přímý kop přeměněn na přímý kop těsně za brankou United.

Zápas skončil 2:2, čímž se domácí série Bournemouthu bez porážky prodloužila na pět zápasů a Manchester United se potýkal s problémy s odstraněním mezery v kvalifikaci Ligy mistrů.

Tato remíza podtrhuje konkurenční povahu Premier League a tlak na Erika ten Haga, aby zlepšil jmění United, protože jejich honba za umístěním v první čtyřce je stále náročnější.

Číst:  Tottenham VS West Ham: Londýnské derby ovlivní tabulku na obou koncích.