Zpráva Manchester City vs Chelsea FA Cup

Střelec : Silva 84′

penaltové prohry Ligy mistrů UEFA (UCL) s Realem Madrid a našel vykoupení v FA Cupu a po vítězství 1:0 nad Chelsea ve Wembley se dostal až do finále.

Pozdní gól Bernarda Silvy zajistil City postup a přinesl Chelsea desátou porážku z posledních 13 návštěv na ikonický stadion.

Otevřete Start s městem nahoře

City vstoupilo do semifinále FA Cupu s odhodláním se odrazit od zklamání z UCL. Jejich soupeř, Chelsea, měl po výhře 6:0 v Premier League nad Evertonem vysokou morálku.

Počáteční fáze ve Wembley byly vyrovnané a City podle očekávání dominovalo v držení míče. První výraznější šanci si vypracovali, když Kevin De Bruyne nastavil Phila Fodena, který obhodil Đorđe Petroviće, ale z těsného úhlu nenašel síť.

Julián Álvarez se zblízka dostal do střelecké příležitosti, kterou ale nechtěně zablokoval ofsajd De Bruyne. Chelsea odpověděla snížením Nicolase Jacksona, které vymazal Nathan Aké, a zásadním skluzem Johna Stonese, který odepřel Noni Madueke.

Cole Palmer, který předtím skóroval proti svému bývalému klubu, málem prolomil patovou situaci před poločasem, ale Stefan Ortega se vyrovnal jeho nízkému zásahu.

Chelsea’s Fightback a City’s Clinical Finish

Druhá půle měla podobný průběh, šance si vytvářely obě strany. Jackson, těžce zapojený, ale nedokázal najít síť, měl dvě rány odepřeny v rychlém sledu. Foden pak donutil Petroviće zachránit, zatímco Jacksonova penaltová odvolání byla zamítnuta po výzvě Kylea Walkera.

Navzdory snahám Chelsea to bylo City, kdo našel průlom pozdě, díky Petrovićovu nešikovnému odbavení, které umožnilo Silvovi prosadit se z bezprostřední blízkosti.

Tento gól stačil k tomu, aby se City dostalo do finále FA Cupu, což je pro klub rekordní šesté semifinálové vystoupení v řadě.

Číst:  Náhled Fulham vs Manchester City

Důsledky pro obě strany

Porážka Chelsea v FA Cupu je významným neúspěchem, nejen že ji stojí stříbro, ale také ovlivňuje její naděje na zajištění evropské soutěže prostřednictvím ligového výkonu.

Pro Manchester City toto vítězství prodlužuje jeho neporazitelnost proti Chelsea na devět zápasů (W7, D2) a připravuje je na finále FA Cupu proti Manchesteru United nebo Coventry City.