Zpráva Liverpool vs Crystal Palace

Střelec : Eze 14′

Aspirace Liverpoolu na titul v Premier League utrpěly vážný neúspěch po překvapivé porážce 1:0 s Crystal Palace na Anfieldu, což znamenalo první prohru s Eagles na domácí půdě od dubna 2017.

Tato prohra přichází v patách skličující porážky 3:0 s Atalantou , která ještě více oslabila náladu a naděje Reds na titul.

Včasný neúspěch jako Eze Strikes

Crystal Palace neztráceli čas, aby se prosadili, ujali se vedení hned na začátku zápasu – opakující se problém Liverpoolu v této sezóně, 21. kdy inkasovali první gól.

Eberechi Eze byl pro Eagles stěžejní, konvertoval z bezprostřední blízkosti po přesném snížení od Tyricka Mitchella.

Potíže Liverpoolu se mohly krátce poté ještě prohloubit, ale jasný tah Jeana-Phillipe Matety na branku zmařil rozhodující gól Andyho Robertsona.

Odezva Liverpoolu je nedostatečná

Liverpool, dychtivý situaci zvrátit, začal získávat příležitosti. Úder Wataru Enda otřásl břevnem a Luis Díaz si vynutil impozantní zákrok od Deana Hendersona.

Reds ve druhém poločase zintenzivnili své úsilí, když Henderson odmítl Darwina Núñeze, což byl pro brankáře Palace výjimečný okamžik.

Jak zápas pokračoval, Jürgen Klopp se snažil vnést do týmu sílu tím, že přivedl čtyři klíčové hráče. Navzdory jejich snaze se Liverpool snažil proniknout přes pevnou obranu paláce.

Dominik Szoboszlai a Diogo Jota dobře kombinovali, jen aby je zblokovala výborná obranná hra Nathaniela Clyna.

Zběsilé poslední okamžiky na Anfieldu

V kousavém závěru se Liverpool neúnavně snažil o vyrovnání . Utkání bylo plné akcí, které vyvrcholily tím, že Curtis Jones promarnil zásadní šanci na vyrovnání skóre.

Během napínavých sedmi minut přestávky se Palace držel pevně, Mitchell udělal kritický blok proti střele Mohameda Salaha a zajistil hostům nezapomenutelné vítězství.

Číst:  Newcastle VS Leeds: Straky chtějí pod vedením Howea udržet formu

Důsledky pro sezónu

Toto vítězství nejen posiluje naděje Palace na přežití v Premier League, ale slouží také jako významná rána pro Liverpool v boji o titul. Když Manchester City našel formu, potřebovali Reds pozitivní výsledek, aby udrželi tempo.

Místo toho nyní čelí těžké bitvě o znovunabytí dynamiky a sebevědomí po vzájemných domácích porážkách – což je pod Kloppovým vedením vzácnost.

Zatímco Liverpool uvažuje o tom, co mohlo být, Crystal Palace slaví strategické vítězství, které zdůrazňuje jejich schopnost zajistit si postavení v nejvyšší soutěži na další rok.