Zpráva West Ham vs Fulham

Střelci : Pereira 9′, 72′

Fulham si na londýnském stadionu připsal pozoruhodné vítězství 2:0 proti West Hamu United, což znamená první výhru venku v Premier League proti Hammers za téměř dvě desetiletí.

Za Cottagers hrál Andreas Pereira, který vstřelil oba góly a pečetil výhru.

První Miss a Pereiraova přesnost

Zápas začal tím, že si West Ham vytvářel brzké příležitosti a v úvodních minutách ukazoval slibné známky. Lucas Paquetá a Mohammed Kudus byli oba zapojeni do těchto raných nájezdů, ale nedokázali proměnit své šance. Brankář Fulhamu Bernd Leno sehrál klíčovou roli v udržení skóre během této periody několika klíčovými zákroky.

I přes dominanci West Hamu to byl Fulham, kdo udeřil jako první. Pereira využil chyby v obraně Konstantinose Mavropanose a vyrovnaným zakončením dostal Fulham do vedení.

Jeho vliv tím neskončil; Pereira málem zdvojnásobil své skóre krátce poté, co křižoval Willian, čímž prosadil hrozbu Fulhamu na kontru.

Brankáři září uprostřed otevřené hry

Oba brankáři byli testováni po celý zápas, k čemuž významně přispěli Leno a Łukasz Fabiański z West Hamu. Zejména Fabiański provedl sérii zákroků, aby udržel svůj tým ve hře, a několikrát zapřel útočníky Fulhamu.

Druhá půle odpovídala té první co do otevřenosti, oba týmy si vytvořily dostatek skórovacích příležitostí. Muniz a Iwobi pokračovali v tlaku na obranu West Hamu, který nakonec znovu kapituloval před Pereirou.

Záložník si dalším hladkým útokem Fulhamu zajistil ortézu a druhý gól Fulhamu, čímž se hra dostala mimo dosah Hammers.

Dopad na stůl a následky zápasu

Toto vítězství ukončilo sérii tří zápasů bez vítězství Fulhamu a posunulo je na dva body od top 10, což podtrhlo jejich odolnost a taktickou prozíravost pod tlakem.

Číst:  Tottenham VS Everton Preview a tipy: Více než zajímavý souboj

Naopak porážka West Hamu byla jejich druhou za posledních 12 domácích zápasů PL, což byla rána pro jejich aspirace na sezónu.

Zápas byl také poznamenán zraněním debutanta West Hamu v lize George Earthyho, který si v závěru zápasu poranil hlavu a zastínil tak poslední minuty zápasu.

Tento výsledek nejenže znamená významný úspěch pro Fulham, ale také slouží jako připomínka jejich potenciálu v Premier League, protože se jim podařilo rozložit obvykle odolný tým West Hamu mimo domov.