Zpráva Aston Villa vs Bournemouth

Střelci : Rogers 45+1′, Diaby 57′, Bailey 78′; Solanke 31′ (P)

Aston Villa udržela své naděje na kvalifikaci Ligy mistrů UEFA naživu vítězstvím 3:1 proti Bournemouthu ve Villa Parku.

Vítězství znamenalo pro Villa pozitivní posun po působivé výhře 2:0 v Premier League nad Arsenalem a následném postupu do semifinále Evropské konferenční ligy UEFA.

Cherries mezitím pokračovali ve své neuspokojivé formě, když od Vánoc vyhráli jen jednou.

Rané příležitosti a Bournemouthův průlom

Villa začal zápas sebevědomě, Pau Torres a Moussa Diaby dobře kombinovali a vytvářeli si první šance, které se škemraly. Bournemouth ale do zápasu narostl a byl odměněn penaltou, když Matty Cash fauloval Miloše Kerkeze.

Dominic Solanke s očima upřenýma na PL Golden Boot proměnil přímý kop a Bournemouth tak vedl v prvním poločase.

Rogers a Diaby otočili hru ve Villův prospěch

Navzdory vedení Bournemouthu Villa prokázala odolnost. Těsně před poločasem Morgan Rogers omezil svého obránce a vystřelil na bližší tyč, aby vyrovnal, čímž připravil půdu pro silný výkon ve druhém poločase.

Villova pověst inkasovaného gólu po přestávce jim nebránila, když Rogers nachystal Ollieho Watkinse, jehož těsná kontrola a snížení našly v 57. minutě Diabyho ke gólu.

Bailey zabalil vítězství

Když Bournemouth usiloval o vyrovnání, Emiliano Martínez byl povolán do akce, aby popřel snahu Danga Ouattara zblízka. Villa i nadále kontroloval hru av 10. minutě zvýšil vedení, když Watkins natáhl brankáře týmu Bournemouth Neto, čímž do prázdné branky vklepl Leon Bailey.

Důsledky a posun vpřed

Toto vítězství upevnilo čtvrté místo Aston Villy v PL a prodloužilo její náskok na šest bodů na pátý Tottenham, i když se dvěma odehranými zápasy navíc.

Vítězství podtrhuje vzestupnou trajektorii Villy, když míří na místo v Lize mistrů. Bournemouth, ačkoli je zaručena bezpečnost, se bude muset odrazit, aby si udržel své aspirace na první polovinu, a bude čelit náročným nájezdům proti Arsenalu a Chelsea.

Číst:  Předkolo Brentfordu proti West Hamu