Zpráva Crystal Palace vs West Ham

Střelci : Olise 7′, Eze 16′, Emerson 20′ (OG), Mateta 31′, 64′; Antonio 40′, Mitchell 89′ (OG)

Crystal Palace předvedl pětihvězdičkový výkon v prvním poločase a rozdrtil West Ham United 5:2 v Selhurst Parku, což znamená první vzájemná vítězství Eagles v Premier League v sezóně.

Výsledek zasadil významnou ránu evropským aspiracím West Hamu a zajistil Crystal Palace pokračující vzestup v tabulce PL.

Palace Dominujte brzy s rychlým startem

Po strhujícím vítězství na Anfield minulý víkend vstoupil Palace do hry plný sebevědomí a od začátku převzal kontrolu. Brzký tlak se vyplatil, když Michael Olise během sedmi minut kývl na centr Joachima Andersena a zlomil naděje West Hamu na čisté konto.

Nelítostný útok Palace vedl k ohromujícímu gólu Eberechiho Ezeho, který po úvodním zákroku Fabiańského od Jeana-Philippe Matety předvedl velkolepý kop na kole.

Řádění Crystal Palace pokračuje

Orli si udrželi útočné tempo a před půlhodinou rychle přidali další dva góly. Vlastní gól Emersona z křižníku Willa Hughese prodloužil vedení Palace a následovalo složené zakončení Matety po dobře načasované přihrávce Olise.

Tento deficit 4-0 byl první, kdy tým Davida Moyese zaostával o tento rozdíl, což ilustruje dominanci Crystal Palace v prvním poločase.

West Ham’s Struggles and Late Consolation

West Hamu se podařilo najít odpověď těsně před poločasem, z bezprostřední blízkosti skóroval Michail Antonio, ale dynamiku to příliš nezměnilo.

Po přestávce Palace pokračovali ve své dominanci, přičemž Eze předvedl své umění a talent tím, že připravil Matetu na svůj druhý gól v utkání. Intenzita zápasu se v posledních fázích ochladila, ale West Ham si zajistil bizarní pozdní útěchu, když Dean Henderson špatně zpracoval zpětnou přihrávku Tyricka Mitchella a nechal míč dokutálet do sítě.

Číst:  Předehrávka Aston Villa vs. Luton

Dopad a výhled do budoucna

Důrazné vítězství Crystal Palace zmírňuje jakékoli přetrvávající obavy o sestup a zároveň poskytuje morální podporu směřující do poslední části sezóny. Naproti tomu naděje West Hamu na silný konec sezóny utrpěly neúspěch, zejména s nadcházejícími zápasy proti uchazečům o titul Liverpoolu a Manchesteru City.

Porážka zdůrazňuje výzvy, kterým čelí Moyesův tým, když prochází náročným zápasem, aby si udržel své evropské ambice.