Zpráva Fulham vs Liverpool

Střelci : Castagne 45+2′; Alexander-Arnold 32′, Gravenberch 53′, Jota 72′

Liverpool zajistil klíčové vítězství 3:1 nad Fulhamem na hřišti Craven Cottage a odrazil se od náročného týdne a udržel si naději na titul v Premier League.

Reds poprvé v této sezóně uštědřili Fulhamu domácí ligové porážky zády k sobě a v hlavním městě prokázali svou odolnost a kvalitu.

Včasná hrozba a okamžik brilantnosti

Po týdnu, kdy se naděje Liverpoolu na Evropskou ligu UEFA zmařily a země prohrála v boji o titul v Premier League, byl na straně Jürgena Kloppa tlak, aby odpověděl.

Skoro se jim povedl ideální začátek, když Luis Díaz těsně minul vybízející centr Trenta Alexandra-Arnolda a udával tón pro zuřivě bojovný zápas.

Průlom však přišel velkolepým způsobem, když Alexander-Arnold zakroutil přímý kop do levého horního rohu a Bernd Leno z Fulhamu tak zůstal bez šance.

Fulhamův pozdní ekvalizér první poloviny

I přes kontrolu Liverpoolu se Fulhamu podařilo vyrovnat skóre těsně před poločasem, když Timothy Castagne využil volného míče a vypálil do levého dolního rohu. Vyrovnávací gól posunul tempo a vyvolal otázky ohledně schopnosti Liverpoolu znovu získat kontrolu ve druhém poločase.

Odezva Liverpoolu a Rozhodný úder Joty

Klopp se rozhodl věřit své základní sestavě a jeho rozhodnutí se vyplatilo, protože Liverpool převzal kontrolu na začátku druhého poločasu. Snaha Ryana Gravenbercha z hranice vápna vrátila hostům vedení a vrátila je na správnou cestu.

Vítězství zpečetil gól Diogo Jota, který prorazil obranu Fulhamu a poslal svou střelu kolem Lena do sítě.

Zásadní vítězství pro Liverpool

Vítězství poskytuje Liverpoolu tolik potřebnou vzpruhu před Merseyside derby v polovině týdne a udržuje ho v boji o titul. Tyto tři body také připravily půdu pro zajímavé kolo, ve kterém budou v akci všichni tři uchazeči o titul.

Číst:  Německo VS Japonsko Preview a tipy: Období vykoupení pro Die Mannschaft

Fulham’s Struggles but Top-Flight Survival

Pro Fulham to bylo náročné odpoledne, ale s již zajištěným statusem v Premier League je primární mise splněna.

Jinde si Liverpool vezme ze svého vítězství sebevědomí, když se snaží vybudovat hybnou sílu a usilovat o titul v Premier League.