Zpráva Burnley vs Newcastle

Střelci : O’Shea 86′; Wilson 19′, Longstaff 35′, Guimaraes 40′, Isak 55′

Newcastle United podal dominantní výkon a porazil Burnley 4:1 na Turf Moor, posílil své šance na umístění v nejlepší sedmičce Premier League a zároveň prohloubil obavy Burnley sestupem.

Start na Turf Moor

Burnley vstoupilo do zápasu s velkou energií a vytvořilo si hned několik šancí, které prověřilo brankáře Newcastlu Martina Dúbravku.

Navzdory jejich počáteční agresi byly snahy Burnley rychle zmařeny účinnými protiútoky Newcastlu. The Magpies otevřeli skóre prostřednictvím Calluma Wilsona, který využil odraženého míče od Arijaneta Murica po střele Alexandra Isaka.

Neúnavný tlak Newcastlu

Po svém úvodním gólu Newcastle nadále kontroloval hru, Sean Longstaff před přestávkou zdvojnásobil vedení po chytrém snížení od Wilsona.

Snaha Newcastlu o zabezpečení evropského fotbalu byla evidentní, když se snažil o další góly, přičemž Bruno Guimarães přidal třetí poté, co využil chybu v obraně Burnley.

Penaltové drama a Isakovo vykoupení

Ve druhém poločase byl Newcastle nařízen penaltou, jen aby Isak jeho pokus zachránil Muric, což znamenalo vzácný světlý bod pro Burnley ve hře.

Isak to však rychle napravil a vstřelil čtvrtý gól Newcastlu a v podstatě zpečetil vítězství svého týmu.

Pozdní útěcha pro Burnley

Navzdory skóre se Burnley podařilo stáhnout pozdní gól útěchy přes Dara O’Shea, ale na výsledku to nezměnilo nic.

Porážka zanechává Clarets v nebezpečné pozici v zóně sestupu, o pět bodů se ujímá bezpečí a zbývají jen dva zápasy.

Vítězství je významnou vzpruhou pro Newcastle Eddieho Howea, který má příznivé postavení v závodě o umístění mezi nejlepšími sedmi.

Mezitím čeká Burnley nelehký úkol zajistit si status Premier League ve zbývajících utkáních. Když Newcastle sleduje Evropu, Burnleyho naděje na přežití visí na vlásku.

Číst:  Předzápasový náhled na zápas Chelsea vs Aston Villa, soupiska, lístky a předpověď