Burnley vs Nottingham Forest Report

Střelci : Cullen 72′; Dřevo 2′, 14′

Díky vítězství 2:1 proti Burnley na Turf Moor si Nottingham Forest poprvé od dubna 1995 připsal vzájemná vítězství v nejvyšší soutěži venku. Tato porážka znamená, že Clarets nedokázali vyhrát více než dva domácí zápasy v jednom utkání. sezonu poprvé v historii.

První cíle určují tón

V tom, co bylo účtováno několik týdnů jako rozhodnutí o sestupu, výsledky minulého víkendu učinily z tohoto střetu mrtvou gumu posledního dne. Burnley za typicky katastrofálních okolností zaostal během dvou minut.

Anthony Elanga došel k postranní čáře a položil míč na talíř, aby bývalý hráč Burnley Chris Wood odklepl otvírák ze šesti yardů.

Působivé vystoupení Chrise Wooda

Wood, který si užíval svůj čas na Turf Moor, když si oblékl bordó, měl vliv na zdvojnásobení Forestova vedení. Z hranice vápna nechtěně odvrátil domácí snahu Ryana Yatese.

Burnley musel jít naplno, aby alespoň dal Forestovi výzvu.

Zeki Amdouni, střelec z předchozích střetnutí, téměř dokončil osobní trojnásobek proti Reds, ale vystřelil dobře nad břevno poté, co ho Jacob Bruun Larsen našel nepoznamenaného šest yardů seříznutím.

Druhá polovina zápasů o Burnley

Po poločase se Burnley soustředilo na dobré rozehrání odcházejícího Jacka Corka a Jóhanna Berga Guðmundssona. Wood měl další šanci, ale na lyžích vyrazil vysoko nad břevno Arijanet Muric.

Jednosměrný provoz pokračoval ve Forestův prospěch, a nebýt dvou Muricových zásahů, které by zapřely Morgana Gibbse-Whitea a Murilla, byl by Forest v nedohlednu.

Pozdní gól útěchy pro Burnley

Strana Vincenta Kompanyho snížila nedoplatky na polovinu 20 minut od chvíle, kdy se úsilí Joshe Cullena odvrátilo a stékalo do spodního rohu. Ukázalo se však, že to nebylo nic jiného než útěcha pro Burnleyho, který se zakňučel.

Číst:  Zpráva Brentford vs Newcastle

Ani bodový odpočet nestačil na sestup Foresta, který poprvé od ročníku 2018/19 uzavřel základní ligovou sezónu výhrou.