Zpráva Arsenal vs Everton

Střelci : Tomiyasu 43′, Havertz 89′; Gueye 40′

Arsenal zakončil svou sezónu Premier League dramatickou výhrou 2:1 proti Evertonu na Emirates Stadium, ale na zisk titulu to nestačilo, protože Manchester City zajistil vítězství proti West Hamu a stal se mistrem.

Temperamentní comeback Arsenalu proti Evertonu zdůraznil jejich odolnost, ale nakonec se jim osud vymkl z rukou.

Včasné neúspěchy a citlivý arzenál

Zápas začal pod mrakem rychlého vedení City proti West Hamu, což zvýšilo tlak na Arsenal k výkonu. Navzdory dominujícímu držení míče a vytváření mnoha příležitostí se Arsenal ocitl v závěsu poté, co odvrácený přímý kop Idrissy Gueye dostal Everton do vedení.

Arsenal však rychle zareagoval, když o tři minuty později vyrovnal Takehiro Tomiyasu, čímž udal tón neúnavné honbě za výhrou.

Intenzivní úsilí v druhé polovině

Ve druhém poločase Arsenal zintenzivnil své útoky, ale byl opakovaně mařen brankářem Evertonu Jordanem Pickfordem a dřevem. Kai Havertz byl obzvláště nešťastný, když viděl, že jeho úsilí bylo odmítnuto jak Pickfordem, tak postem.

Vyvrcholení utkání přišlo v 89. minutě, kdy Gabriel Jesus zahájil zásadní hru, která vedla k tomu, že Martin Ødegaard připravil Havertze na vítězný gól.

Odolnost Arsenalu na titul nestačí

Navzdory jejich vítězství byla atmosféra v Emirates hořkosladká, protože zprávy o výhře Manchesteru City znamenaly, že naděje Arsenalu na titul byly zmařeny. Gunners zakončili sezónu se silnou sérií šesti po sobě jdoucích výher, ale nedosáhli svého konečného cíle.

Brave Display Evertonu

Everton , který si již dříve zajistil přežití v Premier League, hrál se svobodou a představoval významnou výzvu, když pod vedením Seana Dyche zdůraznil svůj potenciál. Navzdory porážce prokázali chvályhodného ducha a odolnost a vyzývali Arsenal až do závěrečného hvizdu.

Číst:  Zpráva Luton vs Fulham