Proč by to mělo být „Vrátit se domů“

Three Lions byli zatím na letošním letním turnaji extrémně vlažní, ale existují důkazy, které naznačují, že Anglie může vyhrát EURO 2024 . A možná i to, že by to měli vyhrát.

16. kolo Vyděsit

Přiznejme si to, tato polovina losování byla k Anglii velmi laskavá. O jejich výkonu ve skupinové fázi se bavit nebudeme, protože i pomyšlení na to vede k tomu, že se do fotbalu zamilujeme. Byli zkrátka velmi chudí, ale přesto nejlepší. A pak nastoupili v osmifinále proti Slovensku.

Jak pokračovali v uspávání fanoušků svou značkou fotbalu, Kane & Co. se spikli, aby ve 25. minutě uznali úvodní gól, možná jen proto, aby to bylo zajímavé. Spoiler: nefungovalo to.

Tým Garetha Southgatea pak 70 minut funěl a vytvářel si několik polovičních šancí a všem ukázal, že hráči jsou stejně neinspirovaní jako trenér. Až do páté minuty času zranění.

Bellingham vytvořil moment magie, který do této hry nepatřil. Byl to příliš dobrý gól na to, jak špatný byl jejich projev, ale i tak se to počítalo. A Southgateovi to zachránilo kůži.

Pak se to pro Slovensko zhroutilo hned v první minutě prodloužení, když Harry Kane vstřelil gól, který poslal jeho zemi skrz. Bylo docela ironické, že asistenci poskytl hráč, o kterém sám Southgate řekl, že jím byl pravděpodobně „znechucen“ za to, že ho poslal na dvě minuty do hry a potřeboval gól. Měl Toney pokračovat dřív? Tak určitě. Byla to poetická spravedlnost, že měl tak zásadní roli v udržení svého reprezentačního trenéra v práci? Absolutně.

Čtvrtfinále proti Švýcarsku

Scénáristé byli opět u toho a plánovali, jak konečně poslat Anglii domů po mnoha zdánlivě nezasloužených druhých šancích. Švýcarsko skórovalo jako první v 75. minutě poté, co část hry klepalo na špinavé dveře Anglie.

Číst:  ­­­Pele: Pele: Životní odkaz a hráči v jeho regionu velikosti

Ale netrvalo to dlouho. Spojení Arsenalu vyrovnalo pouhých pět minut poté, kdy Rice asistoval u skvělého gólu Saka. Southgate se alespoň nemusel tak dlouho potit, ne?

Pak ale přišly penalty. Angličtí hráči, kteří nastoupili všichni, odvedli svou práci a zaznamenali všech pět přímých kopů, zatímco Jordan Pickford si dále zvýšil reputaci tím, že zachránil velmi špatnou penaltu od Manuela Akanjiho. Nervy z oceli, že?

Semifinále na obzoru

Pro Anglii to bude pravděpodobně stejně napínavý zápas jako předchozí dva, zvláště když Nizozemsko je pravděpodobně lepší než Slovensko a Švýcarsko dohromady. Jinými slovy, někdo by mohl říct, že je to první pořádný test, který Anglie podstoupí na EURO 2024. A my říkáme, že mají pravděpodobně pravdu.

Obrana složená z Ake, van Dijka, de Vrij a Dumfriese je podle našeho názoru nejlepší na turnaji. Dejte to dohromady s tím, jak špatná byla Anglie při útočení, a pravděpodobně budeme muset protrpět další snoozefest. Ledaže by se Anglie rozhodla udělat věci zajímavé tím, že ve středu dá dva góly místo jediného.

Jak tedy překonají holandskou zeď? Pravděpodobně pouhou vůlí a trochou štěstí, stejně jako dosud. Neříkáme, že tento anglický tým je vůbec nejlepší, ale pocit pospolitosti, který se jim při hraní projevuje, jim dává výhodu, kterou možná mnoho generací nezažilo. Podívejte se na ukázku A níže, která nám neukazuje nic ze slavného soupeření na Merseyside .

Tým musí být nyní také odolnější, protože měl ve dvou zápasech dva velké strachy a stále to dotáhl tak daleko. Toto není tým, který porazí Nizozemsko 4:0 a valčíkem do finále a trofeje. Toto je strana Southgate, která se bude škrábat, drápat a prokousávat se k úzkým vítězstvím, pouze se dívá na to, jak svou práci dokončí. Je to hezké? Rozhodně ne. Ale může být účinnější než kdy jindy.

Číst:  Co očekávat od Sheffieldu United v Premier League

V kádru je dostatek kvality. Ať už je to obranné duo Manchesteru City Kyle Walker a John Stones, ztělesnění záložníka Arsenalu Rolls Royce v Declan Rice, osvědčená schopnost dávat góly Harry Kane nebo mladistvá nevázanost Bukayo Saka na křídle, Anglie má skvělou generaci, která je schopná velkých věcí. Doufáme, že Southgate to cítí stejně a dovolíme jim, aby to vyjádřili na hřišti raději dříve než později.

Na základě všeho výše uvedeného a toho, jak se prostě nikdy neříká zemřít, věříme, že je to letos zaslouženě „návrat domů“. Máme z toho radost? To je úplně jiné téma.