Zpráva Everton vs Bournemouth

Střelci : Keane 50′, Calvert-Lewin 57′; Semenyo 87′, Cook 90+2′, Sinisterra 90+6′

První poločas: Promarněné příležitosti Evertonu

Everton vstoupil do zápasu na konci tabulky Premier League, ukázal slibné známky brzy proti neporaženému Bournemouthu v Goodison Parku. Toffees dominovali v úvodních výměnách, přičemž Idrissa Gueye po dobré kombinaci s Dwightem McNeilem promarnil pozoruhodnou šanci, jen aby vystřelil nad tyč.

Everton pokračoval v tlaku, ale snaha nové posily Ilimana Ndiayeho otestovala pouze brankáře Kepu Arrizabalagu, který udával tón prvnímu poločasu plnému promarněných příležitostí pro domácí.

Druhý poločas: Everton přebírá kontrolu

Atmosféra v Goodison Park dosáhla na začátku druhého poločasu horečky, když Michael Keane prolomil patovou situaci. Poté, co Bournemouth nedokázal adekvátně uklidit centr Jacka Harrisona, našel Keane přesným halfvolejem síť.

Dynamika Evertonu pokračovala a brzy zdvojnásobil svůj náskok Dominicem Calvertem-Lewinem, který elegantně překonal postupujícího Kepu po skvělé přihrávce od McNeila.

Bournemouthův dramatický návrat

Právě když se zdálo, že Everton má zápas pevně v rukou, Bournemouth zahájil nečekaný comeback. Naději pro hosty vzbudil pozdním gólem Antoine Semenyo , který proměnil centr Danga Ouattara.

Napětí v Goodison Parku eskalovalo a vyvrcholilo šokujícím obratem během odstávky. Lewis Cook zamířil ve vyrovnávací brance, své první v Premier League, a poslal hostující fanoušky do extáze.

Ve chvílích umírání Luis Sinisterra dokončil comeback hlavičkou do křížku Justina Kluiverta a pečetil dramatické vítězství Bournemouthu 3:2 .

Závěr: Zklamání Evertonu a Radost Bournemouthu

Zápas skončil chórovým bušením od věrných Evertonu, zděšení neschopností jejich týmu zajistit to, co vypadalo jako jisté vítězství. Neuvěřitelný triumf naopak slavil Bournemouth, který si zachoval neporazitelnost vstupu do sezony.

Číst:  Zpráva mezi Liverpoolem a Nottinghamem Forest 0-1: První porážka pro slot v šoku

Tato hra se bude pamatovat pro její dramatické posuny a odolnost bournemouthské strany, která se odmítla vzdát až do závěrečného hvizdu.